Inicjatywa regulowania działalności wróżek, jasnowidzów i magów wyszła ze strony deputowanych z obwodu leningradzkiego.

Według danych Rosyjskiej Akademii Nauk z usług tego typu korzysta dwie trzecie kobiet i jedna czwarta mężczyzn mieszkających w Rosji.

Deputowani chcieliby utworzenie specjalnego rejestru magów, wróżek i jasnowidzów. Osoby świadczące takie usługi miałyby otrzymywać zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej. W projekcie zapisano, że dotyczyłaby ona „celów leczniczych”. Wróżki i magowie musieliby opłacać podatki.

CZYTAJ TAKŻE: Premier Łotwy radzi się wróżki

Autor projektu Władimir Pietrow zwrócił uwagę, że tego typu zawody znajdują się na liście Federalnej Służby Statystycznej, jednak nie są uregulowane żadną ustawą. Z jednej strony, państwo powiedziało A, potwierdzając, że astrologowie i spirytyści są w naszym kraju i prowadzą swoją działalność, ale nie powiedziało B, ponieważ nie ma żadnego prawa, które określałoby warunki takiej działalności – oświadczył deputowany.

 

Projekt regulacji tego typu praktyk został skrytykowany przez przedstawiciela Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Wsiewołoda Czaplina. Wskazał on, że tego typu działalność jest oszustwem, szkodzącym człowiekowi. Jak można legalizować to, co jest szkodliwe dla ludzi. Taka działalność jest nie tylko wątpliwa. W lepszym przypadku to oszustwo, a w gorszym – przejaw działania sił zła – zwrócił uwagę duchowny.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Rynek usług wróżek, jasnowidzów i astrologów w Rosji jest szacowany na blisko 30 miliardów dolarów rocznie.

kresy.pl / rp.pl / pravda.ru

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz