Pierwsze trzy rodziny otrzymały trzyhektarowe działki na rosyjskim Dalekim Wschodzie w obwodzie amurskim graniczącym z Chinami.

Przydziały ziemi zostały przeprowadzone w rejonie archaryńskim na południu obwodu przy granicy Chin. Choć z nowego programu darmowych nadziałów ziemi mogą korzystać nawet obcokrajowcy, pierwsze aplikacje wpłynęły od „lokalnych mieszkańców od wielu lat zajmujących się pszczelarstwem” – oświadczył rzecznik lokalnego wydziału geodezji. Działki zostały już wyznaczone i wpisane jako własność wnioskujących. Na rozpatrzenie oczekują kolejne dwa wnioski, przy czym jeden to wniosek wspólny trzech rodzin, które również zajmują się pszczelarstwem.

Zaaprobowane w kwietniu przez Dumę Państwową prawo darmowego przydzialu trzyhektarowych działek dotyczy dalekowschodnich regionów Rosji: Czukotki, Kamczatki, Przymorza, Sachalinu, Chabarowska, Magadanu, Żydowskiego Obwodu Autonomicznego i Jakucji. Władze tej ostatniej już zapowiedziały, że do trzech hektarów przydzielanych przez rząd będą dokładać jeszcze 2,5 hekara.

rt.com/kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz