Wielkie kaliningradzkie zakłady Awtodor w związku z „trudną sytuacją ekonomiczną” zdecydowały się wydzielić swoim pracownikom działki ziemi pod ogródki działkowe, by mogli tam uprawiać warzywa czy owoce.

W swojej decyzji władze Awtodoru poinformowały w minioną środę. Firma podała, że w celu
zapewnienia dodatkowego wsparcia socjalnego pracownikom przedsiębiorstwa, udziałowcy i zarząd ‘Awtodor’ zdecydowali się wydzielić bezpłatnie wszystkim zainteresowanym działki pod urządzanie ogródków warzywnych”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

791 PLN    (3.59%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zaznaczono, że działki mają powierzchnię 10 arów (1000 m kw.). Dla robotników wyznaczono w tym celu dwa grunty o łącznej powierzchni 300 ha, w rejonie wsi Chołmogorkowa i Lublino, będące własnością firmy. Miejscowości te znajdują się pod Kaliningradem, odpowiednio na północny-zachód i na zachód.

Wiadomo też, że wśród pracowników firmy została przeprowadzona ankieta i że utworzono listę chętnych do skorzystania z takiej formy wsparcia. 168 beneficjentów zostało wybranych w drodze losowania. W drugiej połowie maja ma ruszyć rozdysponowanie działek w rejonie wsi Lubino.

Awtodor poinformował też, że przed państwowym świętem 9 maja pracownicy mogli odwiedzić tereny pod działki i obejrzeć je. Zaznaczono, że ziemię zaorano, zabronowano i przygotowano pod zasiew. Wszystko to potwierdzają zamieszczone w sieci zdjęcia. Cześć pracowników miała już nawet zacząć prace w przydzielonych sobie sektorach. Ludziom zorganizowano też sadzonki, zapewniając, że są one wysokiej jakości.

Wielka fabryka Awtotor w Kaliningradzie była pierwszym w Rosji przedsiębiorstwem, które w latach 90. uruchomiło produkcję i montaż samochodów zagranicznych marek. Zakład słynął m.in. z montowania samochodów marki BMW. Jednak po rosyjskiej inwazji na Ukrainę niemiecki producent wycofał się z Rosji i prace musiały zostać wstrzymane. Dodatkowe trudności spowodowały nałożone na Rosję sankcje. W kwietniu oficjalne poinformowano, że fabryka ma zapas części i komponentów, pozwalających na miesiąc pracy. Produkcja została już trzy razy przerwana. W związku z pogarszającą się sytuacją, Awtdor od 1 maja br. wysłał pracowników na trzytygodniowe urlopy firmowe.

ewkaliningrad.ru / motor.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz