Rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos ogłosiła poszukiwanie kosmonautów mających wziąć udział w misji.

Roscosmos szuka od sześciu do ośmu osób z wszykoleniem w dziedzinie inżynierii lub lotnictwa lub takich którzy mają już doświadczenie w przemyśle kosmicznym. Wszyscy potencjalni kandydaci mają przejść kilkoetapowe specjalne testy psychologiczne, sprawnościowe i medyczne. Wyłoniona w procesie selekcji ósemka zostanie poddana intensywnemu szkoleniu. Czwórka najlepszych ma zostać pilotami budowanego rosyjskiego statku kosmicznego następnej generacji „Federacja”. Poszukiwani kanydaci muszą mieć mniej niż 35 lat, od 150 do 190 cm wzrostu i ważyć mniej niż 90 kilogramów.Siergiej Krikalyow, dyrektor agencji ds. misji załogowych oświadczył, że Roscosmos nie będzie dykryminował z uwagi na kolor skóry lub płeć. Roscosmos będzie zbierał aplikacje kandydatów przez najbliższe cztery miesiące.

Rosja dyponuje obecnie 30 kosmonautami, z których 14 nie było jeszcze w kosmosie. Najstarszy liczy 58 lat, najmłodszy 31.

W planach agencji załogowy lot na Księżyc nie odbędzie się przed 2031 rokiem, ale testowy lot załogowy z nowego kosmodromu odbędzie się już w 2023.

kresy.pl / onet.pl / theguardian.com / tass.ru / roscosmos.ru

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz