Rosja: 183 sędziów skazanych za korupcję

Komitet śledczy w Rosji ogłosił, że 183 śledczych, sędziów, prokuratorów i adwokatów, jak również 227 wybranych przedstawicieli władz centralnych i lokalnych zostało skazanych w 2010 r. za korupcję.

„120 śledczych, 12 prokuratorów, 48 adwokatów (…) i 3 sędziów zostało skazanych za przestępstwa korupcyjne” – oświadczył przewodniczący komitetu Aleksandr Bastrykin przed członkami Akademii Dyplomatycznej przy MSZ Rosji.

Według Bastrykina, w ubiegłym roku również za korupcję zostało skazanych 225 deputowanych zgromadzeń lokalnych i 2 wybranych członków parlamentu rosyjskiego.

Jadwiga Senska/lefigaro.fr/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz