Romaszewska przeciw prawdzie o kresowym ludobójstwie

Agnieszka Romaszewska, niezatapialna przy kolejnych prezesach TVP dyrektorka Telewizji Biełsat wystąpiła przeciw uchwale upamiętniającej ludobójstwo jakiego na kresowych Polakach dopuściła się UPA.

Na swoim profilu na Twitterze Romaszewska napisała dzisiaj: „Uwaga hejterzy i „superpatrioci” : chciałabym powiedzieć,ze jestem przeciwna uchwale „wołyńskiej” w proponowanym przez posłów PiS brzmieniu”. Było to zresztą konsekwentne podtrzymanie stanowiska wyrażonego jeszcze 18 czerwca na Facebooku. Romaszewska sugerowała wówczas, że należyte uczczenie pomorodowanych kresowiaków to „zaostrzanie awantury o przeszłość pomiędzy Polakami i Ukraińcami”. Szufladkowała działania na rzecz oficjalnego upamiętnienia ofiar OUN-UPA w dniu 11 lipca jako „zaostrzanie sasiedzkiego konfliktu i wzniecanie miedzyetnicznej, często irracjonalnej (choć zbudowanej na pozornie racjonalnych przyczynach) wrogości”. Uznała akt Sejmu RP w tej sprawie za coś, co „potrzebne jest tylko Rosji”

Dyrektorka Biełsatu wielokrotnie dawała wyraz braku asertywności wobec wschodnich sąsiadów Polski forsując pogląd, że należy pobłażać antypolskim wystąpieniom w tych krajach. Dała się poznać chociażby jako protektorka działaczy białoruskiego nacjonalistycznego Młodego Frontu, gdy sprzeciwiała się anulowaniu ich polskich wiz, po tym gdy jego lidery opluwali pamięć o Armii Krajowej i atakowali miejscową mniejszość polską.

facebook.com/twitter.com/kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kbog
  kbog :

  Ta pani powinna już dawno być wyrzucona na śmietnik historii. Za pieniądze polskiego podatnika uprawia antypolską politykę. Należy ją wyrzucić razem z tą pożal się Boże propagandową telewizją. Nie rozumiem po co finansuje się takiego babsztyla.

 2. jaro7
  jaro7 :

  I na tym polega hipokryzja PiS ,z jednej strony uchwała sejmowa o ludobójstwie na Wołyniu a z drugiej strony bezkarne żałosne bezczelne wypociny tej staruch,plus ambasador piekło dla którego to ludobójstwo to tylko…epizod.Która twarz PiS jest prawdziwa,bo dla mnie ta druga,a uchwała to tak pod publiczke i aby nie stracic elektoratu.

 3. kbog
  kbog :

  To są skutki służalczości tzw. naszych politykierów już od czasów Kwaśniewskiego aż po dzień dzisiejszy. Trzeba być głupim aby myśleć , że ta służalczość zostanie doceniona. Aby tak było polska polityka powinna być twarda i suwerenna , reprezentować interesy Polski a nie USA i Ukrainy. Z rosją powinny być utrzymywane normalne sąsiedzkie stosunki. Dopiero wtedy zaczną nas cenić. Przy obecnej służalczości i rusofobi jesteśmy postrzegani jako kundel i tak traktowani. To żałosne , że nasi zaślepieni politykierzy tego nie pojmują!