Agnieszka Romaszewska, niezatapialna przy kolejnych prezesach TVP dyrektorka Telewizji Biełsat wystąpiła przeciw uchwale upamiętniającej ludobójstwo jakiego na kresowych Polakach dopuściła się UPA.

Na swoim profilu na Twitterze Romaszewska napisała dzisiaj: “Uwaga hejterzy i “superpatrioci” : chciałabym powiedzieć,ze jestem przeciwna uchwale “wołyńskiej” w proponowanym przez posłów PiS brzmieniu”. Było to zresztą konsekwentne podtrzymanie stanowiska wyrażonego jeszcze 18 czerwca na Facebooku. Romaszewska sugerowała wówczas, że należyte uczczenie pomorodowanych kresowiaków to “zaostrzanie awantury o przeszłość pomiędzy Polakami i Ukraińcami”. Szufladkowała działania na rzecz oficjalnego upamiętnienia ofiar OUN-UPA w dniu 11 lipca jako “zaostrzanie sasiedzkiego konfliktu i wzniecanie miedzyetnicznej, często irracjonalnej (choć zbudowanej na pozornie racjonalnych przyczynach) wrogości”. Uznała akt Sejmu RP w tej sprawie za coś, co “potrzebne jest tylko Rosji”

Dyrektorka Biełsatu wielokrotnie dawała wyraz braku asertywności wobec wschodnich sąsiadów Polski forsując pogląd, że należy pobłażać antypolskim wystąpieniom w tych krajach. Dała się poznać chociażby jako protektorka działaczy białoruskiego nacjonalistycznego Młodego Frontu, gdy sprzeciwiała się anulowaniu ich polskich wiz, po tym gdy jego lidery opluwali pamięć o Armii Krajowej i atakowali miejscową mniejszość polską.

facebook.com/twitter.com/kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. kbog
  kbog :

  Ta pani powinna już dawno być wyrzucona na śmietnik historii. Za pieniądze polskiego podatnika uprawia antypolską politykę. Należy ją wyrzucić razem z tą pożal się Boże propagandową telewizją. Nie rozumiem po co finansuje się takiego babsztyla.

 2. jaro7
  jaro7 :

  I na tym polega hipokryzja PiS ,z jednej strony uchwała sejmowa o ludobójstwie na Wołyniu a z drugiej strony bezkarne żałosne bezczelne wypociny tej staruch,plus ambasador piekło dla którego to ludobójstwo to tylko…epizod.Która twarz PiS jest prawdziwa,bo dla mnie ta druga,a uchwała to tak pod publiczke i aby nie stracic elektoratu.

 3. kbog
  kbog :

  To są skutki służalczości tzw. naszych politykierów już od czasów Kwaśniewskiego aż po dzień dzisiejszy. Trzeba być głupim aby myśleć , że ta służalczość zostanie doceniona. Aby tak było polska polityka powinna być twarda i suwerenna , reprezentować interesy Polski a nie USA i Ukrainy. Z rosją powinny być utrzymywane normalne sąsiedzkie stosunki. Dopiero wtedy zaczną nas cenić. Przy obecnej służalczości i rusofobi jesteśmy postrzegani jako kundel i tak traktowani. To żałosne , że nasi zaślepieni politykierzy tego nie pojmują!

 4. sylwia
  sylwia :

  Polskojęzyczny wróg Polski Romaszewska uznaje upamiętniane ludobójstwa polskiej ludności przez Ukraińców za ‘pozornie racjonalną przyczynę’. Nigdy jej tego nie zapomnijmy.

 5. ka9q
  ka9q :

  Ciekawe jak tam audyt w tv białsat, bo coś mi się wydaje, że nie będzie taki idealny i tam też nastąpią zmiany, zwłaszcza po tym jak jedna z pracownic dała reportaż dla al-jazzira kreujący bardzo niekorzystny obraz Polski.