W środę rolnicy z Agrounii zablokowali drogę nr 12 w Rękoraju (woj. łódzkie). Domagają się, by spotkał się z nimi premier. Chcą przedstawić mu problemy hodowców trzody chlewnej. Deklarują rozpoczęcie dwudniowego protestu. „Sytuacja jest tragiczna” – podkreślił lider Agrounii Michał Kołodziejczak. „Nie zejdziemy z drogi, dopóki nie spotka się z nami premier” – oświadczył.

PiS ciągle niszczy rolnictwo. Rolnicy z bezradności wychodzą kolejny raz na drogi. Ostatnim razem jeździli traktorami. Tym razem staną i zablokują ważne rondo – oświadczył lider Agrounii Michał Kołodziejczak, cytowany przez portal Interia. Zadeklarował, że rolnicy będą blokowali drogę przez dwa dni. Podkreślił, że są gotowi do przedłużenia protestu. „Prezydent nas oszukał, zamiast obrońcą polskiej wsi stał się obrońcą polskiej klasy politycznej” – oświadczył Kołodziejczak.

Na miejscu znajduje się kilkadziesiąt ciągników i innych maszyn rolniczych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Agrounia zablokowała wybijanie świń w pobliżu ogniska ASF

„Cena świń spada, rolnicy dokładają do produkcji. Mają na to wpływ złe rozwiązania w walce z ASF. Premier turysta jeździ po kraju. Nie odpowiada na pisma Agrounii. Udaje, że nie widzi problemu. Jesteśmy gotowi do spotkania z premierem. Kolejny raz wzywamy go do rozmów” – podkreślił Kołodziejczak.

Przypomnijmy, że także w drugiej połowie lipca br. działacze rolniczej Agrounii w ramach protestu zablokowali rejon, gdzie krzyżują się ważne trasy, m.in. . DK12 i S8. Doszło do przepychanek z policją, a lidera ruchu, Michała Kołodziejczaka, potraktowano gazem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przedstawiciele Agrounii deklarowali wówczas, że ten protest to przejaw niezadowolenia wobec polityki rolnej rządu, głównie sprzeciwu wobec zabijania zdrowych zwierząt w wyniku przymusowego uboju przez epidemię afrykańskiego pomoru świń (ASF). Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak wyrażał opinię, że rząd nie radzi sobie z tą chorobą.

Zobacz także: Żywność „pod gołym niebem”, na słońcu. Agrounia: tak przechowuje się produkty w Biedronce

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz