Dnia 1 lipca w Grodnie rozpoczęła się restauracja synagogi , będąca zabytkiem eklektycznej architektury. Została ona zbudowana w XVI w., ale potem była wielokrotnie przebudowywana.

Ostateczny kształt otrzymała w drugiej połowie XIX w. Jej renowacja jest realizowana za pieniądze miejscowych sponsorów. Podjęcie tego przedsięwzięcia jest zasługą rabina Kofmana, posługującego w synagodze, który zmobilizował miejscowe środowisko do ratowania cennego zabytku, świadczącego o wielokulturowości miasta nad Niemnem.

(mak)

Tagi: ,
forma płatności