W sobotę papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę po krajach bałtyckich. Spotkać się z nim chcą także katolicy z Białorusi.

Ponad 2 tys. katolików z Białorusi wybiera się na Litwę, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem, który w sobotę rozpoczyna pielgrzymkę do krajów bałtyckich. – powiedział agencji Biełta sekretarz prasowy Konferencji Episkopatu Białorusi ks. Jerzy Sańko.

W diecezji mińsko-mohylewskiej uformowała się grupa około 700 ludzi, a z całej Białorusi na spotkanie z papieżem wybiera się ponad 2 tys. wiernych. Wszyscy pielgrzymi otrzymali bezpłatne wizy. – powiedział agencji ks. Sańko.

Duchowny dodał, że zdaniem wielu katolików wizytę Ojca Świętego w krajach bałtyckich już można uznać za historyczną. Przypomniał, że poprzednio papież – wówczas był nim Jan Paweł II – odwiedził Litwę w 1993 roku. Ksiądz Sańko uważa, że wyjazd wiernych z Białorusi na Litwę to dowód na to, iż czekają oni na pierwszą pielgrzymkę papieża na Białoruś i modlą się o to.

Franciszek przyleci na Litwę w sobotę. Najpierw spotka się z litewską prezydent Dalią Grybauskaite i przemówi do najwyższych urzędników tego kraju, przedstawicieli rządu, dyplomatów i innych zebranych na placu przed Pałacem Prezydenckim. Później papież odwiedzi Kaplicę Ostrobramską i spotka się z młodzieżą na Placu Katedralnym w Wilnie. Według ks. Sańki na tym spotkaniu można się spodziewać 30 tys. wiernych. W niedzielę papież uda się do Kowna, gdzie odprawi mszę świętą i poprowadzi modlitwę Anioł Pański w parku Santakos – tutaj spodziewany jest udział 100 tys. katolików.

W kolejnych dniach Franciszek będzie kontynuował pielgrzymkę na Łotwie i w Estonii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Podano szczegóły pielgrzymki papieża na Litwę

Kresy.pl / Biełta
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz