W sobotę papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę po krajach bałtyckich. Spotkać się z nim chcą także katolicy z Białorusi.

Ponad 2 tys. katolików z Białorusi wybiera się na Litwę, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem, który w sobotę rozpoczyna pielgrzymkę do krajów bałtyckich. – powiedział agencji Biełta sekretarz prasowy Konferencji Episkopatu Białorusi ks. Jerzy Sańko.

W diecezji mińsko-mohylewskiej uformowała się grupa około 700 ludzi, a z całej Białorusi na spotkanie z papieżem wybiera się ponad 2 tys. wiernych. Wszyscy pielgrzymi otrzymali bezpłatne wizy. – powiedział agencji ks. Sańko.

Duchowny dodał, że zdaniem wielu katolików wizytę Ojca Świętego w krajach bałtyckich już można uznać za historyczną. Przypomniał, że poprzednio papież – wówczas był nim Jan Paweł II – odwiedził Litwę w 1993 roku. Ksiądz Sańko uważa, że wyjazd wiernych z Białorusi na Litwę to dowód na to, iż czekają oni na pierwszą pielgrzymkę papieża na Białoruś i modlą się o to.

Franciszek przyleci na Litwę w sobotę. Najpierw spotka się z litewską prezydent Dalią Grybauskaite i przemówi do najwyższych urzędników tego kraju, przedstawicieli rządu, dyplomatów i innych zebranych na placu przed Pałacem Prezydenckim. Później papież odwiedzi Kaplicę Ostrobramską i spotka się z młodzieżą na Placu Katedralnym w Wilnie. Według ks. Sańki na tym spotkaniu można się spodziewać 30 tys. wiernych. W niedzielę papież uda się do Kowna, gdzie odprawi mszę świętą i poprowadzi modlitwę Anioł Pański w parku Santakos – tutaj spodziewany jest udział 100 tys. katolików.

W kolejnych dniach Franciszek będzie kontynuował pielgrzymkę na Łotwie i w Estonii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Podano szczegóły pielgrzymki papieża na Litwę

Kresy.pl / Biełta

Katolicy z Białorusi wybierają się na Litwę na spotkanie z papieżem
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz