Coraz więcej Polaków w Wielkiej Brytanii. Polki rodzą rocznie w Wlk. Brytanii 23 tys. dzieci – najwięcej ze wszystkich imigrantek.

Według stanu z końca 2015 r. w Wielkiej Brytanii mieszkało rekordowo wielu Polaków – 916 tys. To o 63 tys. więcej niż rok wcześniej – poinformował w czwartek brytyjski urząd statystyczny (ONS).

Spośród 916 tys. Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii blisko 12 proc. – 108 tys. – urodziło się już na emigracji. W porównaniu z 2003 rokiem – tuż przed wejściem Polski do Unii Europejskiej – populacja Polaków w Wielkiej Brytanii wzrosła ponad 20-krotnie.

Według wyliczeń ONS matki 26 proc. dzieci rodzących się na Wyspach nie są obywatelkami Wielkiej Brytanii. Polki rodzą rocznie w Wlk. Brytanii 23 tys. dzieci – najwięcej ze wszystkich imigrantek (3,3 proc. wszystkich urodzeń).

Minister edukacji w szkockim rządzie John Swinney stwierdził ostatnio publicznie, że zastanawia się nad wprowadzeniem języka polskiego do szkół.

Na drugim miejscu wśród obcokrajowców w UK znajdują się obywatele Indii (362 tys.), ale ich liczba jest zaniżona, gdyż przyjmując obywatelstwo brytyjskie muszą zrzec się indyjskiego.

Przeczytaj także:

Cameron potępia wulgarne ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii

Polacy chcą po Brexicie zostać w Wielkiej Brytanii

PAP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz