Deputowany ukraińskiego parlamentu Artem Dmytruk zerwał posiedzenie komisji ds. gospodarowania gruntami rady miasta w Odessie.

Jak podają ukraińskie media, we wtorek w siedzibie rady miasta w Odessie miało odbyć się posiedzenie samorządowej komisji ds. zagospodarowania przestrzennego i gospodarowania gruntami. Kluczową sprawą, którą miała zająć się komisja, było wydzielenie sześciu hektarów ziemi pod należącym do Państwowej Służby Granicznej sanatorium Arkadia.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7789.32 PLN    (35.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W obradach komisji usiłował wziąć udział deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Artem Dmytruk ze swoimi współpracownikami, lecz nie został wpuszczony. Doszło do przepychanek, po czym parlamentarzysta wskoczył na stół, dostał się do prezydium i tam zaczął przewracać i niszczyć stoły. Deputowany został siłą wyprowadzony; posiedzenie komisji zostało przerwane.

Według Dmytruka posiedzenie było bezprawne, a obecny skład komisji narusza prawo. Na nagraniach z dzisiejszego incydentu słychać, jak parlamentarzysta oskarżał miejskich deputowanych o rozkradanie ziemi.

Podobne posiedzenie komisji odbyło się 21 stycznia br., podczas którego Dmytruk wezwał policję do rady miejskiej.

Wyniku działań deputowanego kilku pracowników odeskiego ratusza i ochrony miało odnieść obrażenia o różnym stopniu ciężkości.

Artem Dmytruk dostał się do ukraińskiego parlamentu z listy partia Sługa Narodu. 15 listopada ub. roku został wykluczony w frakcji parlamentarnej tej partii. Obecnie wiąże się go z byłym przewodniczącym parlamentu Dmytrem Razumkowem.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński deputowany pobity w studiu telewizyjnym [+VIDEO]

Kresy.pl / pravda.com.ua / apostrophe.ua / censor.net

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz