W ukraińskiej miejscowości Nowomoskowśk pacjent wypadł z jadącej karetki pogotowia – pisze lokalny portal Informator publikując nagranie incydentu.

Nagranie zostało wykonane przez kamerę umieszczoną w samochodzie jadącym w sporej odległości za karetką. Jego kierowca w porę zauważył, że na jezdni leży człowiek i zatrzymał się. Informator twierdzi, że używał również sygnałów dźwiękowych, by zwrócić uwagę na incydent. Po chwili z karetki, która zatrzymała się kilkadziesiąt metrów dalej, do chorego przybiegł jej kierowca i ratownik medyczna.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Do zdarzenia, sądząc po dacie na nagraniu, doszło w ostatni czwartek. Według informatora stało się to w Nowomoskowśku w obwodzie dniepropietrowskim. Nie jest jasne, dlaczego pacjent wypadł z karetki. Jedna z wersji mówi o tym, że mężczyzna był pijany i sprzeciwiał się zawiezieniu go do szpitala. Według innej wersji medycy nie zamknęli odpowiednio drzwi i to było powodem wypadnięcia mężczyzny.

Ukraiński portal twierdzi, że pechowy pacjent nie doznał poważnych obrażeń i w końcu dojechał do zakładu medycznego, aczkolwiek w asyście policji.

Przypomnijmy, że według doniesień Dziennika Gazety Prawnej z ub. tygodnia polskie ministerstwo zdrowia zamierza umożliwić łatwiejsze zatrudnianie medyków spoza krajów członkowskich UE, w tym z Ukrainy, wprowadzając m.in. możliwość leczenia bez nostryfikacji dyplomu na podstawie specjalnego egzaminu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / dp.informator.ua

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz