Państwowa spółka Ukrtransnafta, która jest operatorem ukraińskiego systemu transportu ropy naftowej oraz rosyjski Transnieft zgodziły się kontynuować tranzyt rosyjskiej ropy przez Ukrainę przez kolejne 10 lat. – informuje agencja Unian powołując się na komunikat ukraińskiej spółki.

Do podpisania aneksu do dotychczasowej umowy o świadczeniu usług transportu ropy na terytorium Ukrainy doszło we wtorek. Dodatkowa umowa obowiązuje od 1 stycznia 2020 roku do 1 stycznia 2030 roku. Jak poinformowano, oprócz przedłużenia samego kontraktu aneks aktualizuje niektóre jego postanowienia, biorąc pod uwagę obecny stan rynku usług transportu ropy naftowej.

Jednocześnie podstawowe zasady współpracy między przedsiębiorstwami pozostały niezmienione, w szczególności procedura płatności za usługi i mechanizm współpracy na poziomie służb technicznych.

W komunikacie ukraińskiej firmy podkreślono też, że przedłużenie umowy zapewnia Ukrtransnafcie długoterminowe stabilne źródło dochodów.

Do przedłużenia umowy doszło w Zagrzebiu na międzynarodowej konferencji „Energetyka z XXI wieku”. Dokument podpisali w imieniu Ukrtransnafty prezes Mykoła Hawryłenko a w imieniu Transnieftu wiceprezes Siergiej Andronow.

Jak podaje Unian, ukraiński system transportu ropy naftowej, którego operatorem jest Ukrtransnafta, obejmuje 18 rurociągów o łącznej długości 4569 km, 51 przepompowni ropy naftowej oraz 11 zbiorników o łącznej pojemności 1010 tysięcy metrów sześciennych. Pracę przepompowni zapewnia 176 agregatów o łącznej mocy 356,9 tys. KW.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina otrzymała pierwszą partię ropy naftowej z USA

Kresy.pl / Unian
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz