Walczący po stronie Ukrainy Brytyjczyk, który został osądzony przez separatystów odwołał się od wyroku śmierci.

Jak podała w poniedziałek agencja informacyjna RIA Nowosti Aiden Aslin, trzeci ze skazanych w procesie ochotników walczących w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy, również złożył odwołanie do Izby Apelacyjnej Sądu Najwyższego nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej. Wcześnie jej sąd skazał go na karę śmierci.

RIA Nowosti twierdzi, że pod koniec czerwca Aslin wydał oświadczenie, w którym zwrócił się do mieszkańców Donbasu z prośbą o wybaczenie. W tym oświadczeniu, jakie Brytyjczyk miał wydać z celi więziennej, twierdził on, że zmienił swoje nastawienie po tym, gdy zobaczył skutki ostrzału Doniecka przez siły ukraińskie.

9 czerwca sąd nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej uznał Brytyjczyków Aidena Aslina i Shauna Pinnera oraz Marokańczyka Brahima Saadouna – winnymi „działalności najemniczej i popełniania działań mających na celu przejęcie władzy i obalenie porządku konstytucyjnego DRL”. Wszyscy trzej walczyli w szeregach sił zbrojnych Ukrainy przeciw atakującej rosyjskiej armii i wspierającym ją oddziałom DRL. Pinner i Saadoun złożyli apelację już wcześniej.

RIA Nowosti podała, że przed sądem DRL toczy się już kolejne postępowanie przeciwko innym ochotnikom z państw trzecich walczących w szeregach wojsk ukraińskich. To dwóch Brytyjczyków Dylan Healy i Andrew Hill, którzy zostali oskarżeni z tych samych paragrafów z jakich skazani zostali Aslin, Pinner i Saadoun.

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply