Rakiety spadły na Kijów

Ukraińska stolica po raz kolejny stała się celem ataku rakietowego Rosjan. Doszło w niej do eksplozji kilku rakiet.

Informacje o wybuchach w Kijowie pojawiły się w niedzielę około 6.30 czasu lokalnego. Mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko podał na Telegramie, że do wybuchów doszło w dzielnicy darnickiej i dnieprowskiej. Napisał o “kilku” wybuchach.

Następnie Kliczko poinformował, że na skutek ataku rakietowego ranna została jednak osoba, która musiała zostać poddana hospitalizacji. Agencja informacyjna UNIAN zamieściła film nagrany przez dziennikarkę Nadię Priszlak. Widoczny na nagraniu dym ma być skutkiem uderzenia jednej z rakiet.

Fakt ataku rakietowego na Kijów potwierdził też Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy – “Agresor nadal prowadzi uderzenia rakietowe na obiekty infrastruktury wojskowej i cywilnej na terytorium naszego państwa, szczególnie w Kijowie” – oświadczenie Sztabu zacytowała agencja informacyjna UNIAN.

 

Kijów stał się celem rosyjskiej ofensywy już w pierwszych dniach po jej rozpoczęciu 24 lutego. Rosjanie przeprowadzili desant na podkijowskim lotnisku Kostomel, a następnie podeszli pod ukraińską stolicę z dużą ilością wojską z północnego zachodu i od wschodu. W tym czasie do poważnych zniszczeń doszło w miasteczkach położonych pod Kijowem. Rosjanie nie rezygnowali też z ostrzału centralnych części ukraińskiej stolicy.

Wobec niepowodzenia w tych działaniach pod koniec marca Rosjanie wycofali siły spod ukraińskiej stolicy i skoncentrowali się na działaniach w Donbasie.

unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply