Prawie połowa mieszkańców Ukrainy wydaje na bieżąco wszystko to co zarabia, jak wynika z badania socjologicznego Research & Branding Group.

Według sondażu przeprowadzonego w listopadzie bieżącego roku na zamówienie telewizji RBK-Ukraina aż 43% Ukraińców nie jest w stanie robić żadnych oszczędności, wydając całe swoje zarobki na bieżącą konsumpcję, przytacza w poniedziałek agencja informacyjna UNIAN.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ponad 9% respondentów zadeklarowało, że dysponuje oszczędnościami pozwalającymi im przetrwać przez 1-2 miesięce bez zarobku. 8% może żyć z oszczędności przez 3-4 miesiące, a 5% nawet do pół roku. Socjolodzy z Research & Branding Group, podkreślają jednak, że proporcja Ukraińców nie mających żadnych oszczędności w porównaniu do wyników sondażu z lutego 2017 roku zmniejszyła się o 4 punkty procentowe, a tych, którym oszczędności pozwoliłyby na przetrwanie przez mniej niż miesiąc o 2 punkty procentowe.

Więcej oszczędności posiadają według sondażu osoby starsze niż młodsze. Mieszkańcy wielkich miast – stolic obwodów deklarowali mniejsze oszczędności niż mieszkańcy mniejszych miejscowości. Największe oszczędności deklarowali mieszkańcy wsi.

Sondaż przeprowadzono w dniach 16-26 listopada na próbie 2000 mieszkańców Ukrainy. Błąd statystyczny wynosi 2,4%.

Czytaj także: Ukraina woli gaz ze Słowacji niż z Polski

unian.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz