Pracownicy ambasady Ukrainy w Polsce złapani na próbie przemytu

Dwóch pracowników ambasady Ukrainy w Warszawie zostało przyłapanych na próbie nielegalnego wwiezienia do Polski dużej ilości waluty, złota i papierosów. O sprawie poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

Kułeba poinformował w poniedziałek na Facebooku, że dwaj pracownicy ukraińskiej ambasady w Warszawie zostali w niedzielę zatrzymani podczas próby przemytu z Ukrainy do Polski „dużej ilości waluty, złota i papierosów”. Kontrabanda była przewożona służbowym samochodem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Podczas mojej kadencji jako ministra nie będziemy przemilczać takich haniebnych przypadków, a tym bardziej tuszować ich” – napisał szef ukraińskiego MSZ informując o odwołaniu złapanych osób z placówki. „Ich praca w ambasadzie zakończyła się” – informował. Kułeba podał, że w tej sprawie wszczęto postępowanie dyscyplinarne, które będzie „rzetelne i szybkie”. Nie wykluczył „jakichkolwiek” decyzji po jego zakończeniu.

„Jestem przekonany, że ważne jest, aby takie przypadki wynosić na zewnątrz i upubliczniać. Trzeba przełamać haniebny zwyczaj +nie wynoszenia śmieci z domu+. Je po prostu trzeba wynosić. W przeciwnym razie będziemy żyć w śmieciach” – czytamy w poście Dmytra Kułeby.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że do podobnego przypadku doszło w maju 2016 roku – na przejściu granicznym z Unią Europejską w obwodzie zakarpackim w samochodzie na ukraińskich numerach dyplomatycznych odkryto 60 tys. paczek papierosów. Dokonali tego ukraińscy celnicy i agenci Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.  Samochód należał do jednej z ukraińskich ambasad.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz