Strona ukraińska twierdzi, że zniszczyła skład rosyjskiej broni w Nowej Kachowce. Strona rosyjska twierdzi, że ukraińskie pociski spadły na infrastrukturę cywilną.

O trafieniu przez ukraińskie pociski składu amunicji w Nowej Kachowce poinformował rzecznik administracji wojskowo-cywilnej obwodu chersońskiego Serhij Bratczuk. Skomentował w ten sposób nagrania poważnych rozmiarów wybuchu jakie wczoraj wieczorem pojawiły się na portalach społecznościowych.

Poniedziałkowy ostrzał obiektu w Nowej Kachowce potwierdził również doradca szefa administracji obwodu chersońskiego Serhij Hłań – „W Nowej Kachowce minus [jeden] rosyjski skład z amunicją. Przywozili, przywozili, składowali, składowali i ot, mają sobie fajerwerki w nocy. U ludzi wylatują okna, ale oni i tak się cieszą. Ponieważ to znaczy, że Siły Zbrojne Ukrainy blisko” – przytoczyła agencja UNIAN.

Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, powołał się właśnie na Hłania, potwierdzając atak w Nowej Kachowce.

 

Tymczasem kierownik współpracującej z Rosją administracji rejonu nowokachowskiego Władimir Leontiew twierdzi, że ukraiński atak spowodował znaczne zniszczenia infrastruktury cywilnej. „Mówiąc o charakterze zniszczeń – wiele dziesiątków domów, powiedzieć dokładnie bardzo trudno. Teraz przejedziesz przez miasto i zobaczysz tylko zniszczone domy, budynki i instalacje, obiekty infrastrukturalne – to również dziesiątki. A te, które są zniszczone, poważnie zniszczone, myślę, że będą to setki domów, bo z bardzo dużej odległości okna zostały wybite przez falę uderzeniową, ramy były wypychane” – zacytowała we wtorek agencja TASS.

Leontiew stwierdził, że zniszczeniu uległy szkoły, przedszkola, świątynie i szpital. Uszkodzona została także miejscowa fabryka wytwarzająca urządzenia do elektrowni wodnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nowa Kachowka w obwodzie chersońskim to miejscowość przy wielkiej zaporze wodnej na Dnieprze. Zapora jest częścią miejscowej elektrowni wodnej, ale też przeprawą przez rzekę, bardzo szeroką w swoim dolnym biegu. Rosjanie zajęli Nową Kachowkę i przechwycili przeprawę już w początkowym etapie wojny.

Skład amunicji w tej miejscowości była atakowany już wcześniej.

unian.net/tass.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz