Ostra kwarantanna w Kijowie

W stolicy Ukrainy – Kijowie zaczęły obowiązywać ostre środki przeciwepidemiczne. W mieście panuje paraliż komunikacyjny.

Nowe ostrzejsze przepisy przeciwepidemiczne obowiązują w Kijowie od poniedziałku. Jak relacjonuje portal Svoboda.org szkoły i przedszkola zostały zamknięte. W sposób ograniczony działa transport publiczny. Z jego pojazdów mogą korzystać jedynie obywatele ze specjalnymi zaświadczeniami. Wydano ich łącznie 400 tys. na 2,9 mln mieszkańców.

Mer Kijowa Witalij Kliczko ogłosił, że transport publiczny będzie funkcjonował w ten sposób do odwołania. Ograniczenie możliwości korzystania z niego nasiliło jednak ruch samochodowy na ulicach ukraińskiej stolicy. Svoboda.org napisała szczególnie o „zatorach” jakie powstały na ulicach prowadzących do mostów na Dnieprze.

Kliczko w wywiadzie dla telewizji Ukraina 24 poinformował jednak, że ostrzejsze środki generalnej kwarantanny przyjęte zostały w związku z tym, że miejscowy system ochrony zdrowia osiągnął już kres swojej wydolności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W ciągu ubiegłej doby odnotowano na Ukrainie 13,2 tys. przypadków zakażenia się koronawirusem SARS CoV-2. 430 chorych na COVID-19 zmarło. Ogółem na Ukrainie odnotowano już 2,251 mln przypadków zakażenia co daje jej 16 miejsce na świecie pod tym względem. Od początku pandemii na Ukrainie zmarło 35 tys. nosicieli.

Czytaj także: Rosjanie wykryli wielokrotne mutacje koronawirusa

svoboda.org/worldometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz