Rostysław Nowożeniec przy okazji Bożego Narodzenia przypomniał, że “Jezus był Ukraińcem”.

Rostysław Nowożeniec, ukraiński pisarz, działacz społeczny i polityk znany z promowania fantastycznych teorii na temat znaczenia Ukrainy i Ukraińców w historii ludzkości, za pośrednictwem internetu przesłał swoje bożonarodzeniowe i noworoczne pozdrowienia. Powtórzył przy tym tezy, które wcześniej wysuwał, jakoby Ukraińcy stworzyli pierwszą cywilizację a Ukraińcem był sam… Jezus Chrystus.

Jesteśmy w przededniu Bożego Narodzenia. W przededniu Narodzenia Jezusa Chrystusa – Ukraińca. Podkreślamy, że Jezus Chrystus był Ukraińcem. – mówił Nowożeniec powołując się na „badania naukowe”, które mają to potwierdzać.

Według Nowożeńca przodkowie Jezusa pochodzili z terytorium Ukrainy a na Ziemię Świętą trafili 1200 lat przed naszą erą. Jak mówi, plemiona, które wyszły z terenów starożytnej Ukrainy założyły w Palestynie Galileę. Przypomnijmy, że wcześniej pisarz utrzymywał, ze nazwa Galilea pochodzi od Galicji (Halicji).

PRZECZYTAJ: „Jezus był Ukraińcem, a Ukraińcy wymyślili koło i stworzyli pierwszą cywilizację” [+VIDEO]

On [Jezus – red.] był z Nazaretu, z Galilei, a w Galilei, jak wiadomo, żyli emigranci z Ukrainy. – uważa Nowożeniec.

O ukraińskim pochodzeniu Jezusa mają świadczyć także jego cechy antropologiczne.

Matka Boska była niebieskooka… kolor jego włosów absolutnie nie należał do semickiego typu. Jezus Chrystus był wysoki (…), miał wzrost około 180 centymetrów, a Żydzi byli niziutcy, nie więcej niż 160 centymetrów. Miał blond włosy, miał prosty nos. Żydzi, jak wiadomo, mają nosy garbate. [Jezus] miał wygląd typowy dla Aryjczyków, dla Słowian. – twierdzi Nowożeniec.

Ukraiński pisarz utrzymuje także, że nawet język, którym posługiwał się Jezus, był ukraiński.

On na krzyżu, a jak wiadomo podczas męczarni przypomina się zawsze rodzimy język (…), praktycznie mówił gwarą łemkowską. – powiedział.

Powinniśmy o tym pamiętać, że Chrystus był pradawnym Ukraińcem, Ukraińcy powinni być dumni ze swojej historii, że jesteśmy najdawniejszym narodem, który dał światu pierwszą cywilizację, pierwsze państwo, pierwsze koło, rolnictwo, pług. To wszystko osiągnięcia Ukraińców, którymi podzielili się ze światem. Dlatego, Ukraińcy, kolędujmy! Sława Ukrainie! – zakończył swoje świąteczne pozdrowienia Nowożeniec.

Rostysław Nowożeniec obecnie jest wiceszefem Ukraińskiej Partii Republikańskiej, ale wcześniej był m.in. deputowanym obwodu lwowskiego, wybranym z list Bloku Julii Tymoszenko. Kierowana przez niego fundacja „Ukraina-Ruś” wydała kilka lat temu przewodnik turystyczny, w formie mapy, pt. „Ukraińskie miejsca w Polsce” Można było się z niego dowiedzieć, że Kraków to staroukraińskie miasto, a nazwa „Polska” pochodzi od ukraińskiego plemienia Polan. Publikacja ta była prezentowana w siedzibie Lwowskiej Rady Obwodowej. Według założenia, miała przyczynić się do lepszego poznania i popularyzacji historii ziem ukraińskich.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kraków to staroukraińskie miasto?

Kresy.pl / Facebook

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. gotan
  gotan :

  otóż można….ale też można stwierdzić,że na wysokim szczeblu literatury science_ fiction….ten osobnik jest wybitnym propagatorem tego gatunku… Co rusz przy swoich wybitnych badaniach znajduje coraz większe dowody,iż plemię z którego sie wywodzi popełniło wcześniej wielkie nie chciejstwo zaniechania swojej wielkiej roli w świecie cywilizacji światowej ,ponieważ nie podało światu tak cennych odkryć jak obecny propagator tegoż plemienia ..”Pan Jezus na krzyżu zwrócił się pośrednio do zbrodniarzy : Panie ,przebacz im, bo nie wiedzą co czynią”….mówiąc to, w języku ukraińskim. I tyle by było tytułem wyjaśnienia wielkości naukowej tak wybitnych pisarzy jak R.Nowożeniec..

 2. uvara
  uvara :

  Ja takim ukro-kosmitom jak pan Nowożeniec mogę tylko przyklasnąć i zachęcić do propagowania tychże tez przez państwo ukraińskie nie tylko na użytek wewnętrzny ale również na forum międzynarodowym… poklask i szacunek całego Świata gwarantowane!

 3. jwu
  jwu :

  Więcej takich przesłań,a i tak mało wiarygodna Ukraina, straci resztę tej wiarygodności i narazi się na kpinę całego współczesnego Świata.Nad czym wcale nie będę ubolewał.Podsumowując ,ciekawe czy facet jest kretem,czy naprawdę wierzy w to co mówi ?