Mer ukraińskiego miasta: w Donbasie walczą USA i Rosja

Zdaniem mera Połtawy, dużego miasta obwodowego na lewobrzeżnej Ukrainie, Ukraina jest terenem zmagań USA i Rosji.

Jak donosi ukraińska agencja prasowa Unian, mer Połtawy Ołeksandr Mamaj wydał „prowokacyjne oświadczenie” na temat wojny w Donbasie. Polityk miał „oburzyć Ukraińców” mówiąc, że na wschodzie Ukrainy „brat walczy z bratem”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Chodzi o słowa Mamaja wypowiedziane 4 grudnia br. dla ukraińskiego kanału telewizyjnego „Nasz”. We fragmencie wywiadu opublikowanym na YouTube mer Połtawy powołał się na rozmowy ze studentami wydziału wojskowego miejscowej politechniki. Według niego młodzi ludzie mówili mu, że nie chcą, by Ukrainą rządziły „inne kraje”.

„Prawie wszyscy jednym głosem mówią, że nie chcą, żeby nami kierowano ani z Zachodu, ani ze Wschodu. I chcą, żeby nami kierował Ukrainiec” – mówił Mamaj w wywiadzie.

PRZECZYTAJ: Francuski filozof: wybór Żyda Zełenskiego to zadośćuczynienie Ukrainy za Banderę

Samorządowiec z Połtawy wyraził także swoją opinię na temat wojny w Donbasie. Jego zdaniem jest to wojna USA i Rosji na terytorium Ukrainy. Zaznaczał przy tym, że jest to także opinia mieszkańców jego miasta.

„Dużo rozmawiając z mieszkańcami naszego miasta, coraz bardziej przekonuję się sam osobiście i widzę stanowisko ludności. Koniec końców wydaje mi się, że odbywają się u nas działania bojowe, na naszym terytorium walczą dwa supermocarstwa. To są Stany Zjednoczone i Rosja” – mówił Mamaj, który zgodził się z uwagą dziennikarza, iż Ukraina jest używana w tej wojnie „jako przyczółek”.

„Bardzo przykro, że brat idzie na brata” – uważa Ołeksandr Mamaj.

CZYTAJ TAKŻE: 7% Ukraińców uważa, że w Donbasie odbywa się wojna między USA a Rosją [SONDAŻ]

Kresy.pl / Unian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz