Administracja Kijowa zdecydowała, że lokale gastronomiczne w Kijowie mogą być otwarte jedynie do godziny 22. Stało się to po tym, gdy w sieci pojawiły się nagrania mające pokazywać huczne nocne imprezy urządzane w ukraińskiej stolicy pomimo wojny.

Jak podaje portal Ukraińska Prawda, Rada Obrony Kijowa podjęła w środę decyzję o tym, że lokale gastronomiczne w ukraińskiej stolicy nie mogą pracować dłużej niż do godziny 22.

W komunikacie zamieszczonym w serwisie Telegram władze Kijowa przypomniały, że w mieście od godziny 23 obowiązuje godzina policyjna, “której należy bezwzględnie przestrzegać, aby nie stwarzać sytuacji konfliktowych z funkcjonariuszami organów ścigania i siłami obrony oraz nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych mieszkańców”.

Tyle mówi oficjalne uzasadnienie tej decyzji, jednak w ostatnich dniach i tygodniach na rosyjskich kanałach propagandowych w sieci pojawiły się nagrania rzekomo wykonane w Kijowie, mające pokazywać Ukraińców tłumnie bawiących się w nocnych lokalach pomimo tego, że kraj jest ogarnięty wojną.

Ukraiński portal Strana.ua podaje, że ostatnio doszło do skandalu wywołanego przez zorganizowanie takiej imprezy przez kijowską restaurację Hangover. Gdy sprawa stała się głośna, lokal wyjaśnił, że tańce były elementem koncertu, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc ukraińskiej armii. Jednocześnie ze stanowiska lokalu najwyraźniej wynika, że chciałby on powrotu przedwojennych zwyczajów. “Ludzie, którzy pozostali na Ukrainie, którym udało się ewakuować do bezpiecznej strefy, też muszą dalej żyć. W przeciwnym wypadku jak zdołamy wychować nasze dzieci na szczęśliwy naród, jeśli psychicznie sami siebie zakopiemy?” – czytamy w stanowisku Hangovera.

Godzina policyjna obowiązuje w Kijowie od godziny 23 do 5. W tym czasie nie można przebywać na ulicach i w miejscach publicznych, nie można też przemieszczać się pojazdami i pieszo bez przepustki. Wyjątkiem są sytuacje, gdy podczas alarmu bombowego trzeba dostać się do najbliższego schronu. W czasie godziny policyjnej obowiązuje również zaciemnienie.

CZYTAJ TAKŻE: Kliczko: Kijów nie ma środków na budowę schronów

Kresy.pl / pravda.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply