Hollywoodzki gwiazdor zostanie pochowany w ukraińskiej wiosce

Słynny aktor Mickey Rourke po swojej śmierci zostanie pochowany na cmentarzu w małej wiosce Zahirci w obwodzie chmielnickim na Ukrainie – przekonują ukraińskie media. Asystent aktora, z pochodzenia Ukrainiec, zarezerwował dla niego miejsce na wiejskim cmentarzu.

O sprawie napisało we wtorek Siegodnia. 67-letni gwiazdor, który obecnie mieszka w Nowym Jorku, już w ubiegłym roku oświadczył, że zamierza być pochowany na Ukrainie. Najwyraźniej zrobił to pod wpływem opowieści swojego asystenta i przyjaciela Dmytra Kornejczuka o pięknie rodzinnej wioski swoich dziadków. „Mówiłem Dimie: kiedy umrę, nie chcę, żeby mnie tutaj pochowali. On pokazywał, gdzie jest pochowany jego dziadek i chcę, żeby mnie tam pochowali” – mówił Rourke ekipie kanału telewizyjnego „Ukraina”, która odwiedziła go w USA.

We wtorek Kornejczuk zjawił się w wiosce Zahirci w obwodzie chmielnickim, by zarezerwować dla Rourke’a miejsce na cmentarzu. W tym celu przyleciał specjalnie na Ukrainę z Los Angeles. Przy okazji spotkał się z wciąż mieszkającą w tej miejscowości swoją babcią Lidią, której nie widział od 6 lat.

Okazało się, że aktor wybrał sobie miejsce na pochówek zarezerwowane już przez babcię Lidię. Kobieta chciała być pochowana obok swojego męża, ale jak podaje Siegodnia, „wielkodusznie oddała to miejsce słynnemu aktorowi”.

Obecnie mieszkańcy wioski zastanawiają się, jakie korzyści dla ich miejscowości przyniesie nieoczekiwana sława związana z decyzją aktora.

Mickey Rourke stał się znany dzięki takim filmom jak „Dziewięć i pół tygodnia” oraz „Dzika orchidea”. Później zasłynął m.in. rolą w filmie „Zapaśnik”, za którą dostał Złotego Globa, nagrodę BAFTA i nominację do Oscara.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Zapowiedziano przyjazd Chucka Norrisa na Wołyń

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz