W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia zatopionego flagowego okrętu ukraińskiej marynarki wojennej “Hetman Sahajdaczny”.

Szereg ukraińskich mediów poinformowało w czwartek o zatopieniu fregaty “Admirał Sahajdaczny”, flagowego okrętu ukraińskiej marynarki wojennej. Dowodem zatopienia okrętu jest zdjęcie zamieszczane w sieci.

Zamieścił je m.in. szef ukraińskiej fundacji “Powiernyś żywym” Taras Czmut.

“Hetman Sahajdaczny” był remontowany w porcie w Mikołajowie. Ukraińskie media podają, powołując się na wpisy mieszkańców miasta, że okręt został zatopiony przez ukraińskich marynarzy, ponieważ z powodu remontu nie nadawał się do walki.

W czwartek nad ranem armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na pełną skalę. Rosjanie zajęli dużą część obwodu chersońskiego, część obwodu ługańskiego, czernichowskiego, sumskiego, zaporoskiego i podeszli pod Kijów. Trwają walki na wschodzie kraju, jak i ostrzeliwanie ukraińskich celów przez rosyjskie lotnictwo i wojska rakietowe.

Po rozpoczęciu inwazji kraje zachodnie nałożyły na Rosję bezprecedensowe sankcje. włącznie z częściowym odłączeniem rosyjskiego systemu finansowego od systemu SWIFT.

Kresy.pl / zn.ua / novynarnia.com / censor.net

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply