Donbas: Ukraińcy wysadzili dwa mosty kolejowe [+VIDEO]

Ukraińscy saperzy wysadzili dwa mosty kolejowe w obwodzie ługańskim łączące zajęte przez Rosjan Rubiżne i broniony wciąż przez Ukraińców Siewierodonieck.

O wysadzeniu mostów poinformował w niedzielę w serwisie Telegram doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Według niego mosty wysadzili żołnierze 8 pułku specnazu wspólnie z Gwardią Narodową i Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6804 PLN    (30.92%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Heraszczenko wskazał, że zniszczono mosty kolejowe „zajęte przez wroga na kluczowym połączeniu między Rubiżnem a Siewierodonieckiem w obwodzie ługańskim”. Celem operacji było „wstrzymanie natarcia sił zbrojnych Rosji kierunku na Siewierodonieck i Łysyczańsk”.

„O tak wylatują w powietrze mosty na tyłach okupantów” – skomentował Heraszczenko opublikowane wideo.

Agencja Unian podaje, za szefem ukraińskiej wojskowej administracji obwodu ługańskiego Serhijem Hajdajem, że Rosjanie planują dwa duże uderzenia w tym rejonie – jedno na Siewierodonieck, a drugie w kierunku trasy Łysyczańsk-Bachmut od strony Popasnej i Biłohoriwki. Drugie z tych uderzeń pozwoliłoby rosyjskiej armii na wyjście na tyły wojsk ukraińskich broniących Siewierodoniecka.

Jak podawaliśmy w sobotę, nowe dane i analizy potwierdzają skalę rosyjskiej klęski podczas nieudanej próby przekroczenia rzeki Siewierskij Doniec pod Biłohoriwką w Donbasie. Według wyliczeń, Rosjanie stracili ok. 70-80 czołgów, wozów opancerzonych i innych pojazdów wojskowych, czyli sprzęt co najmniej jednej batalionowej grupy taktycznej (BTG).

Kresy.pl / Unian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz