Ukraińscy saperzy wysadzili dwa mosty kolejowe w obwodzie ługańskim łączące zajęte przez Rosjan Rubiżne i broniony wciąż przez Ukraińców Siewierodonieck.

O wysadzeniu mostów poinformował w niedzielę w serwisie Telegram doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Według niego mosty wysadzili żołnierze 8 pułku specnazu wspólnie z Gwardią Narodową i Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy.

Heraszczenko wskazał, że zniszczono mosty kolejowe “zajęte przez wroga na kluczowym połączeniu między Rubiżnem a Siewierodonieckiem w obwodzie ługańskim”. Celem operacji było “wstrzymanie natarcia sił zbrojnych Rosji kierunku na Siewierodonieck i Łysyczańsk”.

“O tak wylatują w powietrze mosty na tyłach okupantów” – skomentował Heraszczenko opublikowane wideo.

Agencja Unian podaje, za szefem ukraińskiej wojskowej administracji obwodu ługańskiego Serhijem Hajdajem, że Rosjanie planują dwa duże uderzenia w tym rejonie – jedno na Siewierodonieck, a drugie w kierunku trasy Łysyczańsk-Bachmut od strony Popasnej i Biłohoriwki. Drugie z tych uderzeń pozwoliłoby rosyjskiej armii na wyjście na tyły wojsk ukraińskich broniących Siewierodoniecka.

Jak podawaliśmy w sobotę, nowe dane i analizy potwierdzają skalę rosyjskiej klęski podczas nieudanej próby przekroczenia rzeki Siewierskij Doniec pod Biłohoriwką w Donbasie. Według wyliczeń, Rosjanie stracili ok. 70-80 czołgów, wozów opancerzonych i innych pojazdów wojskowych, czyli sprzęt co najmniej jednej batalionowej grupy taktycznej (BTG).

Kresy.pl / Unian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply