W poniedziałek ukraińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 3-letniego syna kijowskiego biznesmena i polityka.

Zatrzymani w poniedziałek mężczyźni są podejrzani o zorganizowanie niedzielnego ataku na Wiaczesława Sobolewa biznesmena i deputowanego rady obwodu kijowskiego. Świadek twierdzi, że uzbrojony mężczyzna oddał strzał do samochodu polityka, a następnie odjechał samochodem osobowym. Kula trafiła małoletniego syna Sobolewa, który zmarł w karetce pogotowia. Informacja o zatrzymaniu jego zabójców pojawiła się w poniedziałek na stronie kijowskiej policji na Facebooku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według opisującego zatrzymanie przestępców portalu Obozrevatel zatrzymani mężczyźni mają ponad dwadzieścia lat i służyli wcześniej w tak zwanej „Ukraińskiej Armii Ochotniczej” zorganizowanej po wybuchu konfliktu w Donbasie przez neobanderowski „Prawy Sektor”. Należeli do 8. wydzielonego batalionu „Aratta” dowodzonego przez Andrija Gergerta ps. „Czerwień”. Gergert potwierdził już, że zatrzymani to jego byli żołnierze. Jeden z nich był snajperem. Jego współpracownik był sanitariuszem.

Obozrevatel przytacza już dwie wersje zamachu. Według pierwszej zabójca strzelał z samochodu. Według drugiej strzał oddano z pobliskiego budynku. Do przeprowadzenia zamachu miała zostać użyta właśnie broń snajperska. Powołując się na swoje źródła portal twierdzi, że zamachowcy przyznali się do zabójstwa już na miejscu zatrzymania. Ujawnili też gdzie została ukryta wykorzystana do akcji broń. Została już przejęta przez funkcjonariuszy. Przy strzelcu znaleziono tysiąc dolarów i hrywny w banknotach o wysokich nominałach.

Portal Strana.ua twierdzi, że snajper, których dokonał zabójstwa był wcześniej odznaczony orderem przez Petro Poroszenkę w czasie gdy ten był prezydentem Ukrainy.

obozrevatel.com/strana.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Poznaniak74 :

    Nie wiem skad te informację że „mają ponad dwadzieścia lat’ ponieważ w ukraińskich mediach podają że maja po 18 i 19 lat. Dodatkowo ten który miał zastrzelić TRZYLATKA (a nie żadnego „małoletniego”) miał „służyć” na „froncie” przez 3 lata, a od 7 miesięcy jest juz „w cywilu”, czyli trafił w szeregi tzw. Ukraińskiej Armii Ochotniczej w wieku około 15 lat…
    https://tsn.ua/ru/ukrayina/voeval-tri-goda-i-byl-snayperom-chto-izvestno-o-killera-kotoryy-dolzhen-ubit-soboleva-1453017.html