Podsumowując działania rosyjskiego kontyngentu w Syrii, jego dowódca podliczył straty zadane ugrupowaniom antyrządowym.

Gen. Siergiej Surowikin podsumował efekty współdziałania dowodzonego przez niego rosyjskiego kontyngentu w Syrii z siłami zbrojnymi tego państwa. „Ponad 67 ooo kilometrów kwadratowych powierzchni, ponad 1000 miejscowości, 78 pól naftowych i gazowych i dwa składy fosforanów zostały odzyskane” – powiedział rosyjski generał – „Samoloty wojskowe wykonały 6956 lotów, a helikoptery ponad 7000 lotów.”

Jak twierdzi w ciągu ostatnich 7 miesięcy działań zbrojnych, wyeliminowanych zostało 32 tys. bojowników „Państwa Islamskiego” i innych ugrupowań zbrojnych walczących z władzami Syrii. Rosyjskie lotnictwo zdołało również zniszczyć 394 czołgi przejęte przez bojówki różnych frakcji a także około 12 000 jednostek innego rodzaju sprzętu wojskowego pozostającego w ich dyspozycji.

Gen. Surowikin podał też informacje na temat wycofania rosyjskiego kontyngentu, zarządzonego przez prezydenta Władimira Putina. „Po zakończeniu operacji pokonania „Państwa Islamskiego” w Syrii kontyngent wojskowy otrzymał rozkaz i już rozpoczął wycofywanie sił, w tym 25 jednostek powietrznych, w tym 23 samolotów różnych typów i dwóch śmigłowców Ka-52, i personelu wojskowego – żandarmerii wojskowej, jednostki komandosów, szpitala polowego i centrum rozminowywania”. Generał zastrzegł jednak, że Rosjanie pozostawią w Syrii pewną liczbę żołnierzy. Ilu i w jakim charakterze – tego nie skonkretyzował.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosja, która od początku konfliktu wspierała dyplomatycznie władze Syrii, na ich zaproszenie wysłała do tego państwa kontyngent lotnictwa i sił powietrznych we wrześniu 2015 roku. Działania Rosjan okazały się istotnym wsparciem dla syryjskiej armii, która w ciągu ostatnich trzech miesięcy ostatecznie rozbiła tak zwane „Państwo Islamskie”.

almasdarnews.com/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz