Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Gruszko stwierdził, że relacje jego państwa z Unią Europejską legły w gruzach.

Opinię taką Gruszko wyraził w czasie wideokonferencji jaką zrelacjonowała w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti. Wiceszef rosyjskiej dyplomacji stwierdził, że od 2014 r. Unia Europejska nie prowadzi „systemowej” współpracy z jego państwem i od tego czasu „zrujnowała” architekturę relacji z Moskwą.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Niemniej życie pokazuje, że nie ma rozumnej alternatywy dla współpracy i my jesteśmy gotowi do wspólnych działań – oczywiście na fundamencie wzajemnego szacunku i poszukiwania balansu interesów.” – powiedział Gruszko. Jak dodał – „Nie można polityką zmienić geografii: nadal jesteśmy najbliższymi sąsiadami i ważnymi partnerami handlowymi, zależymy od siebie nawzajem i Rosja nie boi się tej zależności.”

Rosyjski wiceminister stwierdził wręcz, że relacje między jego państwem i UE powinny mieć strategiczny charakter – „Uważamy, że czynienie z nich zakładników chwilowych gier politycznych jest krótkowzroczne, podobnie jak krótkowzrocznością jest mówienie językiem sankcji, siły.”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Rosyjski urzędnik oskarżył USA o rozwój broni biologicznej

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz