Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o utworzeniu rejestru osób uporczywie nie płacących alimentów, która ma wywrzeć na nie dodatkową presję.

Ustawa została w środę opublikowana na oficjalnym portalu aktów prawnych, jak podała agencja informacyjna Interfax. W rejestrze będą znajdować się informacje o osobach zalegających przewlekle z płaceniem alimentów i pociągniętych do odpowiedzialności administracyjnej lub karnej za nierealizowanie zobowiązań wobec małoletnich dzieci lub dzieci niezdolnych do pracy, które osiągnęły pełnoletność lub niepełnosprawnych rodziców.

Nowa ustawa będzie obejmować obywateli wpisanych na listę osób poszukiwanych przez komornika.

Po wpisaniu obywatela do rejestru ustanowionego właśnie w Rosji, informacje o nim będą w domenie publicznej do czasu całkowitej spłaty zadłużenia. Dłużnik alimentacyjny zostanie powiadomiony w ciągu 24 godzin od wpisania na „czarną listę”, że znalazł się na niej.

Aby uzyskać aktualne informacje na temat zatrudnienia dłużników, Federalna Służba Komornicza będzie współdziałać za pośrednictwem zunifikowanego systemu elektronicznego z Funduszem Emerytalnym i Ubezpieczeń Społecznych Rosji.

Także w tym roku prezydent Rosji podpisał dekrat definiujący pojęcie rodziny wielodzietnej i określający mechanizmy wsparcia publicznego dla tego typu rodzin.

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply