Rosja: Cztery tysiące żółwi w jednym garażu [+VIDEO]

Funkcjonariusze rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wykryli w jednym z garaży w Orenburgu nielegalnie przetrzymywane żółwie rzadkiego gatunku.

Funkcjonariusze głównego oraz obwodowego Wydziału Bezpieczeństwa Gospodarczego rosyjskiego MSW wkroczyli do podejrzanego garażu w Orenburgu w środę. W środku wykryli worki w których tłoczyły się żółwie rzadkiego gatunku. Funkcjonariusze doliczyli się w garażu aż 4 tysięcy osobników. Rosyjskie źródła nie konkretyzują jakiego konkretnie były gatunku, informują jedynie, że chodzi o żółwie naturalnie występujące głównie w Kazachstanie, które w Rosji są wpisane do “Czerwonej Księgi”, czyli dokumentu określającego gatunki, którym grozi wyginięcie.

 

Według przedstawicielki MSW, hodowlane żółwie tego gatunku kosztują w rosyjskich sklepach kilka tysięcy rubli co oznacza, że przestępcy mogli wzbogacić się o ponad 10 milionów rubli. Ujawnione w środę osobniki pochodziły z przemytu. Z pomocą Gwardii Rosyjskiej, funkcjonariusze MSW zatrzymali podejrzanych o przemycenie i nielegalne przetrzymywanie zwierząt. Wobec dwóch osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. To mieszkaniec Orenburga oraz obywatelka jednego z państw Azji Środkowej. Ten pierwszy będzie przebywał w areszcie domowym.

Uratowane żółwie tymczasowo zamieszkały w sali Instytutu Weterynarii Orenburskiego Państwowego Uniwersytetu Agrarnego.

Czytaj także: Władze chcą ograniczyć liczbę zwierząt w mieszkaniach Rosjan [+VIDEO]

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply