W dniu święta rosyjskiej armii prezydent Władimir Putina zapowiedział, że nadal będzie ona przezbrajana w najnowocześniejszą broń.

Rosja obchodzi w niedzielę Dzień Obrońcy Ojczyzny czyli święto armii. Z tej okazji w kremlowskim pałacu odbywa się uroczysty koncert. Przed jego rozpoczęciem głos zabrał sam prezydent Władimir Putin. W czasie przemówienia zapowiedział dalsze przezbrajanie rosyjskiej armii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Będziemy nadal dążyć do tego aby nasza armia i flota stawały się coraz bardziej nowoczesnymi czyli wzmacniać potencjał sił strategicznych, kierować do wszystkich rodzajów wojsk najnowszą broń i sprzęt, w tym systemy laserowe, hipersoniczne i systemy o wysokiej precyzji” – zadeklarował rosyjski prezydent.

Putin twierdził wręcz, że już teraz wiele rodzajów produkowanego przez Rosjan uzbrojenia nie ma równie zaawansowanych odpowiedników w innych państwach, „przy tym w przypadku wielu obiecujących typów – a to faktycznie broń przyszłości – przeszliśmy już z etapu prób na bojową gotowość w stałym reżimie”. Jak ocenił rosyjski prezydent „to oznacza zdolność do obrony, bezpieczeństwo Rosji jest zapewnione w długiej perspektywie”.

Jednak Putin poświęcił też kilka zdań samym żołnierzom – „I oczywiście główną i najtrwalszą podstawą naszych Sił Zbrojnych zawsze byli mężni, oddani ojczyźnie ludzie, prawdziwi patrioci, żołnierze i podoficerowie, i szczególnie podkreślę – nasi oficerowie, korpus oficerski kraju”. Wezwał przy tym oficerów by uczyli żołnierskiego rzemiosła swoich podwładnych – „nieprzypadkowo zawsze uczyli: oficer nauczy, żołnierz zrobi”. Zadeklarował wobec jednych i drugich – „Będziemy nadal stwarzać dla was godne warunki życia i służby, taka praca, bezwarunkowo, będzie kontynuowana”.

Czytaj także: Rosyjska lewica manifestowała w Dzień Obrońcy Ojczyzny [+FOTO]

tass.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz