Putin w kwarantannie

Rosyjskie agencje informacyjne podają, że prezydent Władimir Putin poddał się reżimowi samoizolacji.

Pisząc o samoizolacji Putina agencja informacyjna RIA Nowosti podała we wtorek, że rosyjski prezydent poddał się jej z powodu „przypadków zachorowania na COVID-19 wykrytych w jego otoczeniu”.  Przekazując tę informację agencja powołała się na służbę prasową Kremla.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1296 PLN    (5.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Putin miał przekazać, że poddał się samoizolacji prezydentowi Tadżykistanu Emomalemu Rahmonowi w czasie rozmowy telefonicznej między dwoma przywódcami.

Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow dodał, że rosyjski prezydent miał kontakt z kilkoma osobami, które okazały się być zarażonymi koronawirusem SARS CoV-2. Putin szybko wykonał test. „Prezydent jest absolutnie zdrowy” – zapewnił Pieskow. Powiedział też, że reżim samoizolacji nie wpłynie na intensywność pracy przywódcy, który będzie kontaktował się z podwładnymi w trybie wideokonferencji.

Nie podając terminu, w którym Putin zakończy swoją samoizolację, jego służba prasowa zapowiedziała, że nie weźmie on osobistego udziału w najbliższym posiedzeniu Rady Kolektywnego Bezpieczeństwa Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB), posiedzeniu Rady Szefów Państw Szanghajskiej Organizacji Współpracy oraz wspólnym posiedzeniu obu organów, lecz połączy się z ich uczestnikami właśnie za pomocą łącza audio-wizualnego.

Putin przyjął wcześniej szczepienie preparatem rosyjskiej produkcji Sputnik V.

Wysoki poziom zakażeń koronawirusem utrzymuje się w Rosji od czerwca bieżącego roku.

ria.ru/interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz