W sobotę odbył zjazd prokremlowskiej partii “Jedna Rosja”. Jej przewodniczącym po raz kolejny został Dmitrij Miedwiediew.

Kandydaturę Miedwiediewa zgłosił przewodniczący Rady Najwyższej partii a zarazem przewodniczący Dumy Państwowej Borys Gryzłow. Miedwiediew, pełniący funkcję szefa prokremlowskiej partii od 2012 r., otrzymał poparcie by pełnić tę funkcję przez najbliższe pięć lat. Delegaci głosowali w tej sprawie w sposób jawny. Andriej Turczak pozostał sekretarzem Rady Generalnej partii. Jego konkurent Władimir Nietiesow nie otrzymał ani jednego głosu, podał portal telewizji RBK.

Portal opozycyjnej “Naszej Gaziety” zwraca jednak uwagę na to kogo przyjęto w skład członków “Jednej Rosji”. Legitymacje partii otrzymali w sobotę przywódca nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin oraz przywódca nieuznawanej Ługańskiej Republiki Ludowej Leonid Pasiecznik.

Na zjeździe wystąpił rosyjski prezydent Władimir Putin. Chwalił on działalność partii. “<<Jedna Rosja>> wytrzymała ostrą, otwartą, rywalizacyjną walkę i pewnie zwyciężyła, z solidną przewagą, znów udowadniając, że na prawdę jest partią-liderem, partią przedstawicielstwa narodowego i większości parlamentarnej” – powiedział rosyjski przywódca odnosząc się do tegorocznych wyborów.

Zjazd odbywał się dwa dni po 20 rocznicy założenia partii, która wkrótce po objęciu władzy prezydenckiej przez Władimira Putina została pomyślana jako stronnictwo jego politycznego zaplecza. Od tego czasu “Jedna Rosja” nieprzerwanie wygrywa wybory parlamentarne. W ostatnich, które odbyły się we wrześniu bieżącego roku, według oficjalnych wyników zdobyła 49,82 proc. głosów. Opozycja oskarżyła władze o masowe fałszerstwa w czasie tych wyborów.

rbc.ru/novayagazeta.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply