Media: Rosjanie ogłosili “pauzę” w działaniach wojennych

Oddziałom biorącym udział w ofensywie w Donbasie dano możliwość odpoczynku – poinformowało w czwartek rosyjskie ministerstwo obrony. Ukraińskie media piszą o “pauzie” w rosyjskich działaniach wojennych.

Jak podała w czwartek rosyjska agencja prasowa TASS, w ministerstwie obrony Rosji poinformowano dziennikarzy o wysłaniu na odpoczynek jednostek biorących udział w “operacji specjalnej w obronie Donbasu”.

„Jednostki, które wykonywały misje bojowe podczas specjalnej operacji wojskowej, podejmują działania mające na celu uzupełnienie swoich zdolności bojowych. Żołnierze mają możliwość odpoczynku, odbierania listów i paczek z domu” – przekazał resort.

Podano także, że w punktach polowych odbywa się “planowa konserwacja pojazdów wojskowych”.

Media ukraińskie interpretują informację podaną przez ministerstwo obrony Rosji jako ogłoszenie “pauzy” w działaniach w Donbasie.

Przypomnijmy, że w niedzielę rosyjskie ministerstwo obrony podało, że rosyjska armia oraz siły zbrojne Ługańskiej Republiki Ludowej ustanowiły pełną kontrolę nad Lisiczańskiem i kilkoma pobliskimi miejscowościami, a minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował prezydenta Władimira Putina o „wyzwoleniu Ługańskiej Republiki Ludowej”. Tego samego dnia Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy potwierdził utratę Lisiczańska. W poniedziałek Putin nakazał danie odpoczynku jednostkom biorącym udział w zdobyciu Lisiczańska; pozostałe jednostki miały kontynuować działania “zgodnie z planem”.

Kresy.pl / tass.ru / unian.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply