Do 13 zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych upadku rosyjskiego bombowca na blok mieszkalny w Kraju Krasnodarskim.

Agencja informacyjna Interfax obok 13 ofiar śmiertelnych podała też liczbę 19 osób rannych. Dwie osoby trafiły do szpitala w Krasnodarze, pozostali ranni zostali hospitalizowani w samym Jejsku. Pomoc ofiarom katastrofy ma nadzorować minister zdrowia Michaił Muraszko.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że ratownicy zakończyli już przeszukiwanie i usuwanie gruzu. Dzięki ich akcji udało się uratować 68 osób. Uderzenie samolotu w blok mieszkalny i wybuch pożaru spowodował konieczność ewakuacji 360 osób.

Poniedziałkowa katastrofa stała się tematem posiedzenia prezydenta Władimira Putina z Wieniaminem Kondratiewem gubernatorem Kraju Krasnodarskiego, w którym położony jest Jejsk oraz Aleksandrem Kurienkowem ministrem ds. sytuacji nadzwyczajnych.

W poniedziałek wieczorem jeden z bombowców taktycznych Su-24 rosyjskich Sił Zbrojnych spadł na blok mieszkalny w Jejsku nad Morzem Azowskim. Samolot wykonywał lot szkoleniowy, nie bojowy.

Rosyjski Ministerstwo Obrony podało, że jeden z dwóch silników Su-34 się zapalił podczas wznoszenia po starcie z lotniska wojskowego Południowego Okręgu Wojskowego. Piloci zdążyli się katapultować, przeżyli katastrofę.

interfax.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply