Moskiewski sąd wydał w poniedziałek wyrok w sprawie członków specnazu Federalnej Służby Bezpieczeństwa, który dopuścili się rozboju i kradzieży.

Sprawa dotyczyła napadu na biznesmena Aleksandra Jumranowa i kradzieży należących do niego 136,5 mln rubli. Moskiewski Garnizonowy Sąd Wojskowy uznał oskarżonych sześciu byłych funkcjonariuszy oddziałów specjalnego przeznaczenia FSB „Alfa” i „Wympieł” za winnych zarzucanych im czynów, jak podała agencja informacyjna TASS.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6703.39 PLN    (30.46%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Aleksandr Karielin – major FSB usłyszał wyrok ośmiu lat kolonii karnej. Komandos oddziału „Alfa” Roman Obolenskij spędzi w niej 9 lat, tak jak Władimir Urusow komandos innego oddziału specjalnego – „Wympieł”. Dmitrij Kapyszkin z „Alfy” spędzi w kolonii karnej 8 lat. Starszy instruktor Magijew Hetag zostanie zamknięty na 8,5 roku. Artur Własow, który był funkcjonariuszem Wydziału K FSB dostał najwyższy wyrok 10 lat kolonii karnej.

Oprócz sześciu funkcjonariuszy FSB w ramach sprawy skazano jeszcze funkcjonariusza Federalnej Służby Podatkowej Dmitrija Czikwina – na 8 lat kolonii karnej i grzywnę 300 tys. rubli, a także bezrobotnego Dmitrija Kazancewa, który spędzi w zamknięciu 9 lat.

Ze skradzionych przez przestępców pieniędzy organa ścigania zdołały odzyskać 81,6 mln rubli.

Dwóch podejrzanych w sprawie Nikołaj Stefu i Artur Dzucew nadal przebywa na wolności. Rozesłano za nimi listy gończe.

Czytaj także: FSB twierdzi, że zatrzymała ekstremistę szykującego zamach terrorystyczny

tass.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz