Dwóch Gruzinów aresztowanych za kradzież w Markach

Policjanci zatrzymali dwóch Gruzinów, którzy ukradli z zaparkowanego samochodu pieniądze, odzież i obuwie o łącznej wartości 13 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali dwóch Gruzinów, którzy ukradli z samochodu zaparkowanego przy centrum handlowym w Markach, pieniądze, odzież i obuwie o łącznej wartości ponad 13 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło 27 maja bieżącego roku.

Czytaj: Trzech Gruzinów i Ukrainiec zatrzymanych za rozbój w Warszawie

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z Gruzji, w wieku 64 i 72 lat. Aresztowanie miało miejsce w domu jednorodzinnym na terenie Warszawy. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 3 tysiące euro i ponad 3 tysiące złotych, a także umowę komisu samochodu, który był wykorzystany do przestępstwa. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 72-latek jest również poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód i ma do odbycia karę 49 dni pozbawienia wolności.

Zgromadzony materiał dowodowy przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutu kradzieży. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj: Cudzoziemcy stanowią aż 40 proc. poszukiwanych w Polsce za zabójstwo. Najwięcej obywateli Ukrainy i Rosji

wolomin.policja.gov.pl/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply