Atak przy użyciu tasaka na wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia

W Oleśnicy napastnik zaatakował wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia. Mężczyzna wybił szybę w samochodzie należącym organizacji  i groził pozbawieniem życia trzymając w ręku tasak.

Jak informuje Fundacja Pro-Prawo do Życia do zdarzenia w czwartek w Oleśnicy. Na terenie powiatowego szpitala zorganizowano akcję informacyjną ostrzegającą przed konsekwencjami aborcji.Wolontariusze wykorzystali między innymi samochód z lawetą wyposażony w duży billboard.

Około godziny 13:00 przed wejściem do szpitala pojawił się agresywny mężczyzna, który podszedł w stronę do samochodu organizacji i koordynatora akcji.  Fundacja poinformowała, że napastnik w wulgarnych słowach wolontariuszowi i po chwili uderzył pięścią w przednią szybę auta, rozbijając ją.

Czytaj: Sąd porównał hasła przeciwko ideologii gender i tzw. edukacji seksualnej do mordów w Buczy

Koordynator pikiety odjechał samochodem, powoli krążąc w pobliżu szpitala oraz wezwał policję. Następnie napastnik wyciągnął tasak i zaczął grozić śmiercią wolontariuszowi. Jak informuje strona Fundacji, w odpowiednim momencie przybyli funkcjonariusze, którzy zabrali napastnikowi broń i obezwładnili go. Po zatrzymaniu okazało się, że atakujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj: Elbląg: Napaść na uczestników różańca

stronazycia.pl/Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply