Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy złożył oficjalny wniosek o zakazanie wjazdu do tego państwa piosenkarzowi Filippowi Kirkorowi.

O wniosku MSZ Litwy do lokalnego Departamentu Migracji poinformował w poniedziałek portal Znad Wilii. Portal zacytował uzasadnienie jakiego użył dla poparcia swojego wniosku szef litewskiej dyplomacji Gabrielius Landsbergis, który uznał, że piosenkarz „świadomie zaprzeczał integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy, a tym samym pośrednio usprawiedliwiał agresywne działania Federacji Rosyjskiej”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Landsbergis powiedział, że to tylko pierwszy krok w poszerzaniu spisu osób z zakazem wjazdu na terytorium Republiki Litewskiej. „Będziemy systematycznie oceniać wszystkie podmioty, które Rosja stara się wykorzystać, aby robić odpowiedni wpływ na mieszkańców Litwy. Nie można też zapomnieć o obywatelach Białorusi, którzy przyczynili się do stłumienia pokojowych demonstrantów” – powiedział litewskie minister.

Znad Wilii twierdzi, że publiczna dyskusja wokół działalności Kirkorowa, a także innych popularnych rosyjskich piosenkarzy wybuchła po tym gdy okazało się, że ich litewskie agencje uzyskały specjalne dotacje dla firm poszkodowanych z powodu pandemii koronawirusa i środków przeciwepidemicznych podjętych przez władze.

Czytaj także: Państwa bałtyckie rozszerzają sankcje na białoruskie władze

zw.lt/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz