Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy złożył oficjalny wniosek o zakazanie wjazdu do tego państwa piosenkarzowi Filippowi Kirkorowi.

O wniosku MSZ Litwy do lokalnego Departamentu Migracji poinformował w poniedziałek portal Znad Wilii. Portal zacytował uzasadnienie jakiego użył dla poparcia swojego wniosku szef litewskiej dyplomacji Gabrielius Landsbergis, który uznał, że piosenkarz „świadomie zaprzeczał integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy, a tym samym pośrednio usprawiedliwiał agresywne działania Federacji Rosyjskiej”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Landsbergis powiedział, że to tylko pierwszy krok w poszerzaniu spisu osób z zakazem wjazdu na terytorium Republiki Litewskiej. „Będziemy systematycznie oceniać wszystkie podmioty, które Rosja stara się wykorzystać, aby robić odpowiedni wpływ na mieszkańców Litwy. Nie można też zapomnieć o obywatelach Białorusi, którzy przyczynili się do stłumienia pokojowych demonstrantów” – powiedział litewskie minister.

Znad Wilii twierdzi, że publiczna dyskusja wokół działalności Kirkorowa, a także innych popularnych rosyjskich piosenkarzy wybuchła po tym gdy okazało się, że ich litewskie agencje uzyskały specjalne dotacje dla firm poszkodowanych z powodu pandemii koronawirusa i środków przeciwepidemicznych podjętych przez władze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Państwa bałtyckie rozszerzają sankcje na białoruskie władze

zw.lt/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz