Od przyszłego tygodnia w brytyjskich laboratoriach i domach opieki społecznej zostaną wprowadzone testy genetyczne, które pozwolą wykryć koronawirusa w ciągu 90 minut. Na wyniki dotychczasowych testów czeka się 1-2 dni.

Prawie pół miliona nowych szybkich testów wymazowych będzie dostępnych od przyszłego tygodnia w brytyjskich placówkach opiekuńczych i laboratoriach, a kolejne miliony zostaną wprowadzone w dalszej części tego roku – podało w poniedziałek BBC. Od września we wszystkich publicznych szpitalach zostaną wprowadzone tysiące maszyn do testów genetycznych wymazów z nosa. Wcześniej były one używane w ośmiu londyńskich szpitalach. Według brytyjskiego departamentu zdrowia w najbliższych miesiącach około 5000 takich maszyn przeprowadzi 5,8 miliona testów.

Testy mają wykrywać nie tylko koronawirusa, ale także wirusa grypy, co pozwoli błyskawicznie odróżniać, czy pacjent jest chory na COVID-19, czy na inne choroby sezonowe. Zdaniem brytyjskiego ministra zdrowia będzie to „niezwykle korzystne” w okresie zimowym i pozwoli „szybko przerwać łańcuchy transmisji”.

Obecnie w trzech na czterech przypadkach na wyniki testów czeka się 24 godziny, jedna czwarta może zająć do dwóch dni. Wynik nowego testu będzie dostępny po 90 minutach.

Obecnie nie ma publicznie dostępnych danych na temat dokładności nowych testów, ale osoby stojące za ich wprowadzeniem zapewniają, że są tak samo skuteczne jak obecne testy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w piątek rząd Wielkiej Brytanii wycofał się z łagodzenia obostrzeń związanych z koronawirusem i wprowadził dodatkowe przepisy w związku z obawami o wzrost liczby infekcji w północnej Anglii.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz