Według sondażu przeprowadzonego we Francji znaczna większość społeczeństwa popiera protestacyjny ruch „żółtych kamizelek”.

W sondażu przeprowadzonym przez pracownię Harris dla telewizji RTL i M6 72% respondentów poparło ruch protestacyjny tak zwanych „żółtych kamizelek”, którego manifestacje wstrząsnęły Francją. Sondaż przeprowadzono już po gwałtownych starciach manifestantów z policją do jakich doszło w Paryżu 1 grudnia. Jak podkreśla portal RTL społeczne poparcia dla protestów jest więc tak samo wysokie jak na po pierwszej ich wielkiej fali wystąpień jaka miała miejsce 17 września.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednocześnie jednak aż 85% pytanych w trakcie sondażu stwierdziło, że nie akceptuje używania przemocy w czasie działań protestacyjnych, podczas gdy 15% uznało ją za dopuszczalne narzędzie polityczne. Wśród osób, które określiły się jako sympatycy „żółtych kamizelek” proporcje odpowiedzi były na to pytanie były podobne – odpowiednio 81% i 19%.

Przytaczany przez RTL sondaż przeprowadzony został 2 grudnia na reprezentatywnej grupie 1016 dorosłych mieszkańców Francji.

Według danych z niedzieli, w czasie sobotnich manifestacji w Paryżu rannych zostało 133 osób w tym 23 funkcjonariuszy. Zatrzymano 412. W sobotę w manifestacjach w całej Francji według miejscowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wzięło udział 136 tys. osób. Wielu uznaje obecne demonstracje za największe od czasu studenckich wystąpień w 1968 r.

rtl.fr/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz