Setki imigrantów nieposiadających dokumentów zajęło jeden z terminali paryskiego portu lotniczego im Charlesa de Gaulle’a. Domagali się wstrzymania deportacji.

Do wtargnięcia nielegalnych imigrantów do holu paryskiego lotniska doszło w niedzielę. Wdzierając się tłumnie do holu Terminalu nr 2 i okupując jego hol migranci protestowali przeciwko deportacjom, które rząd francuski wdrożył wobec tych przybyszów, którzy nie potrafią wylegitymować się żadnymi dokumentami. Większość stanowili przybysze z Afryki domagający się przyznania im prawa stałego pobytu we Francji. Imigranci zachowywali się agresywnie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lotnisko zostało wybrane jako miejsce protestu ponieważ to właśnie stąd państwowe francuskie linie lotnicze Air France realizują loty deportacyjne. Jak pisze brytyjska gazeta „Daily Mail” migranci zażądali „zatrzymania jakiegokolwiek finansowego, logistycznego czy politycznego w deportacjach”. Postawili też warunek spotkania z premierem Francji Edouardem Philippem.

Liderzy tłumu oświadczyli, że reprezentują największą organizację zrzeszającą imigrantów bez dokumentów i nazwali się „czarnymi kamizelkami”. „Daily Mail” twierdzi, że okupując hol paryskiego lotniska, imigranci krzyczeli: „Francja nie należy do Francuzów” i „Każdy ma prawo tutaj być”. Jednak „New York Post” pisze, że imigranci nie działali samodzielnie, lecz zorganizowali się przy wsparciu francuskiej organizacji proimigracyjnej La Chapelle Debout. Zapowiedzieli już kolejne akcje wymierzone w Air France.

Akcja okupacyjna doprowadziła do zamknięcia terminalu nr 2 ale nie wpłynęła na loty obsługiwane przez lotnisko de Gaulle’a.

dailymail.co.uk/nypost.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz