21-letni Karolina Smaga wraz ze znajomą uratowała w Niemczech kobietę przed napastnikiem, który usiłował ją zgwałcić. Pomogła też w schwytaniu sprawcy.

Smaga wraz ze swoją znajomą, 20-letnią Włoszką Lindą Cariglią przed tygodniem w niedzielę uratowała miejscową kobietę przed gwałtem narażając własne życie. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano, w zeszłym tygodniu w centrum Bielefeld. Polka wraz ze znajomą wracały nad ranem z klubu. Z krzaków obok których przechodziły dobiegły je podejrzane odgłosy. „Siedział na niej okrakiem, miał rozpięte spodnie. Zapytałam tę dziewczynę, czy wszystko w porządku. Wtedy spojrzała na mnie i powiedziała: >>Pomóżcie mi, proszę<<. Wiedziałam już, że to próba gwałtu” – słowa Smagi cytuje portal dorzeczy.pl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Polka krzyknęła do napastnika aby zaprzestał swoich działań, a następnie odepchnęła go od atakowanej kobiety. Odciągnęła ofiarę. Cariglia próbowała w tym czasie wykonać rozmowę telefoniczną, jednak w zdenerwowaniu miała problem z jej realizacją. Telefon wzięła Smaga. W tym momencie przestępca uderzył Włoszkę w twarz, Polsce zaś wyrwał telefon i zaczął uciekać. Smaga rzuciła się za nim w pogoń. W pewnym momencie sprawca zatrzymał się wyjął nóż i wymierzył cios Polce. Zranił ją w rękę. Przy ofierze napadu była już policja i dzięki informacjom Smagi funkcjonariuszom udało się ująć napastnika. Okazał się nim 25-letni imigrant z Maroka. „Nie myślałam o niebezpieczeństwie” – słowa bohaterskiej Polki cytuje portal Neue Westfalische.

Marokańczyk dokonał swojego ataku kopiąc Niemkę z tyłu, przewracając i przygniatając do ziemi, a następnie zaciągnął ja w krzaki. Jest mieszkańcem ośrodka dla uchodźców w Herford.

Czytaj także: Niemcy: Za wzrost przestępczości odpowiadają imigranci

dorzeczy.pl/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz