Minister zdrowia RFN Jens Spahn wyraził pogląd, że szczepienia przeciw COVID-19 mogą zostać rozpoczęte w tym kraju już w grudniu.

Wypowiedź Spahna zacytował portal Deutsche Welle – „Istnieje powód do optymizmu, że jeszcze w tym roku zostanie wydane w Europie pozwolenie na dopuszczenie na rynek szczepionki. I wtedy będziemy mogli ruszyć ze szczepieniami”. Minister zalecił już władzom regionów by przygotowały swoje struktury ochrony zdrowia do realizacji szczepienia przeciw koronawirusowi. W samym Berlinie ma zostać urządzonych sześć centrów szczepień, w tym dwa na nieczynnych już lotniskach Tempelhof i Tegel.

Spanh uważa, że proces szczepienia zostanie przeprowadzony na tyle sprawnie, że zostanie zakończony jeszcze przed końcem przyszłego roku.  Jak powiedział minister zdrowia – „pamiętajmy, że rokrocznie w ciągu zaledwie kilku tygodni jest szczepionych przeciwko grypie 20 milionów ludzi”.

Spanh podał, że Niemcy poprzez umowy z Komisją Europejską, a także poprzez bezpośrednie umowy z producentami, zapewniły sobie 300 mln dawek szczepionki. „Licząc nawet dwie dawki na każde szczepienie, mielibyśmy wystarczającą ilość dla naszego społeczeństwa i moglibyśmy podzielić się z innymi krajami” – powiedział niemiecki minister zdrowia.

Twierdzenia ministra zdrowia potwierdził wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz. „Poczyniliśmy przygotowania, by mogły się one rozpocząć jeszcze w grudniu” – jego słowa cytuje DW – „szczepienia rozpoczną się szybciej, niż przed jakimś czasem sądziliśmy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek „Daily Telegraph” podał, że opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionka przeciw Covid-19, może zostać dopuszczona do użytku w Wielkiej Brytanii nawet w ciągu tygodnia.

dw.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz