Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapowiedział podjęcie przez jego kraj ostrych kroków uderzających w interesy finansowe Rosjan.

Scholz zapowiedział „kroki karne wobec Putina i jego ludzi”. Opisał też na czym mają polegać te kroki – „Chcemy zająć majątki wszystkich oligarchów, zamykamy wszystkie banki rosyjskie i wyłączamy im system SWIFT” – zacytował portal Interia.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4599.49 PLN    (20.9%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak zadeklarował szef niemieckiego rządu, jego państwo musi „wspierać Ukrainę w największym stopniu, jak to jest możliwe”. Podkreślając, że niemieckie władze jeszcze w sobotę zdecydowały się na dostarczenie Ukrainie broni tłumaczył, iż „na agresję Putina jest tylko jedna odpowiedź. Drugie nasze zadanie to odwiedzenie Putina od kontynuowania tej wojny”.

„To, co dzieje się na Ukrainie, to łamanie wszelkich praw człowieka, praw do wolności i suwerenności” – stwierdził Scholz. Odpowiedzialnością za wojnę na Ukrainie niemiecki kanclerz obciążył osobiście prezydenta Rosji – „Putin jest winny za wojnę, a nie naród Rosyjski. To wojna Putina”.

W czwartek nad ranem armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na dużą skalę. Rosjanie zajęli dużą część obwodu chersońskiego, część obwodu ługańskiego, czernichowskiego, podeszli pod Kijów, gdzie trwają walki, podobnie jak w Charkowie, drugim co do wielkości mieście kraju.

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz