Francuska policja wydała list gończy za Hassą bint Salman, córką króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Azizz Al Sauda.

Nakaz aresztowania został wydany pod koniec ubiegłego roku. Dotyczył sprawy, która miała miejsce 18 miesięcy wcześniej, we francuskim domu księżniczki Hassy. Do domu wezwany został miejscowy hydraulik. Przed zleconą prac, hydraulik zaczął wykonywać zdjęcia mieszkania. Jak tłumaczył, robił tak zawsze przed rozpoczęciem pracy, by po jej zakończeniu doprowadzić pomieszczenia do porządku.

Fotografowanie mieszkania wzbudziło jednak gniew saudyjskiej księżniczki. Wezwała ochroniarza, który uderzył robotnika w głowę. Hassa miałą przy tym krzyczeć: „Ten pies musi zostać zabity. On nie zasługuje na życie”. Ochroniarz związał Francuza i kazał mu klęknąć i całować stopy córki saudyjskiego króla.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po incydencie hydraulik zgłosił sprawę na policję. Ta zakwalifikowała działania ochroniarza jako przemoc z użyciem broni, kradzież i groźby. Także sama Hassa jest podejrzana o współudział w przestępstwie, jako osoba które zleciła ochroniarzowi jego pobicie robotnika. Jak tłumaczył adwokat księżniczki, była ona przekonana, że hydraulik robi zdjęcia, by sprzedać je mediom.

Czytaj także: Czystki w saudyjskiej rodzinie królewskiej – dziesiątki aresztowanych

wprost.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz