Francuskie miasta nie radzą sobie z napływem migrantów i apelują o pomoc rządu.

Burmistrzowie siedmiu francuskich miast zaapelowali w liście otwartym do francuskiego rządu o pomoc w obliczu narastających problemów związanych z napływem migrantów.

Burmistrzowie Nantes, Lille, Bordeaux, Grenoble, Rennes, Tuluzy i Strasburga napisali w niedzielę na łamach LE Monde, że z powodu ciągłego napływu imigrantów do ich miast wyrażanego liczbą kilku tysięcy osób w każdym miesiącu, środki pomocy społecznej takie jak lokale i usługi medyczne są na wyczerpaniu. Według nich miasta, które są „na linii frontu” potrzebują solidarności i pilnej pomocy rządu z powodu kryzysu, który osiągnął „niespotykaną skalę”. W ich opinii istnieje pilna potrzeba spotkania się „na najwyższym szczeblu” i opracowania planu relokacji wewnątrz Francji, mającego odpowiednie finansowanie, aby odciążyć przeludnione imigrantami miasta.

Dowody są tutaj, przed naszymi oczami, na naszych ulicach, w domach i mieszkaniach: sprawa zrobiła się pilna – napisali burmistrzowie. – Nie możemy, nie wolno nam odwracać się w obliczu ludzkiego, społecznego i zdrowotnego dramatu wykorzeniania migrantów – zaapelowali.

Jak podaje Daily Mail, francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych już odpowiedziało na list przedstawiając plan zmobilizowania 20 tys. lokali dla przesiedlanych migrantów. Plan przewiduje „zrównoważone rozmieszczenie” migrantów w całym kraju i „mobilizację” prywatnych i publicznych właścicieli nieruchomości do wsparcia projektu. Ponadto „mobilne grupy” mają sprawdzać, którzy migranci żyją w nieakceptowalnych warunkach.

CZYTAJ TAKŻE: Francuski imigrant: Francji już nie ma! Uciekłem do Polski

Kresy.pl / Daily Mail

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. lp
  lp :

  Niech problem eskalują do Frau Makreli, wszak ona jest głównym promotorem ubogacania Starego Kontynentu przez stada młodych byczków, którzy porzucili swoje kozy dla obietnicy darmowego raju w eurokołchozie.

  • franciszekk
   franciszekk :

   @lp <<<<<— Nic dodać ani nic ująć do tego spostrzeżenia!
   Zresztą na podstawie tzw. pierwszego rzutu oka na zamieszczone foto widać chłopa na chłopie w sile wieku!
   Trochę oleju w głowie (trochę mądrości) jak PO+wiadał pan Zagłoba i wiadomo o co lata!

 2. Mazowszanin jeden
  Mazowszanin jeden :

  Cytat: “Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych już odpowiedziało na list przedstawiając plan zmobilizowania 20 tys. lokali dla przesiedlanych migrantów. Plan przewiduje „zrównoważone rozmieszczenie” migrantów w całym kraju i „mobilizację” prywatnych i publicznych właścicieli nieruchomości do wsparcia projektu.”
  Czy ta “mobilizacja” prywatnych właścicieli polegać będzie na wsadzaniu im niechcianych lokatorów wbrew ich woli?