Francuskie miasta nie radzą sobie z napływem migrantów i apelują o pomoc rządu.

Burmistrzowie siedmiu francuskich miast zaapelowali w liście otwartym do francuskiego rządu o pomoc w obliczu narastających problemów związanych z napływem migrantów.

Burmistrzowie Nantes, Lille, Bordeaux, Grenoble, Rennes, Tuluzy i Strasburga napisali w niedzielę na łamach LE Monde, że z powodu ciągłego napływu imigrantów do ich miast wyrażanego liczbą kilku tysięcy osób w każdym miesiącu, środki pomocy społecznej takie jak lokale i usługi medyczne są na wyczerpaniu. Według nich miasta, które są „na linii frontu” potrzebują solidarności i pilnej pomocy rządu z powodu kryzysu, który osiągnął „niespotykaną skalę”. W ich opinii istnieje pilna potrzeba spotkania się „na najwyższym szczeblu” i opracowania planu relokacji wewnątrz Francji, mającego odpowiednie finansowanie, aby odciążyć przeludnione imigrantami miasta.

Dowody są tutaj, przed naszymi oczami, na naszych ulicach, w domach i mieszkaniach: sprawa zrobiła się pilna – napisali burmistrzowie. – Nie możemy, nie wolno nam odwracać się w obliczu ludzkiego, społecznego i zdrowotnego dramatu wykorzeniania migrantów – zaapelowali.

Jak podaje Daily Mail, francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych już odpowiedziało na list przedstawiając plan zmobilizowania 20 tys. lokali dla przesiedlanych migrantów. Plan przewiduje „zrównoważone rozmieszczenie” migrantów w całym kraju i „mobilizację” prywatnych i publicznych właścicieli nieruchomości do wsparcia projektu. Ponadto „mobilne grupy” mają sprawdzać, którzy migranci żyją w nieakceptowalnych warunkach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Francuski imigrant: Francji już nie ma! Uciekłem do Polski

Kresy.pl / Daily Mail
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Mazowszanin jeden
    Mazowszanin jeden :

    Cytat: „Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych już odpowiedziało na list przedstawiając plan zmobilizowania 20 tys. lokali dla przesiedlanych migrantów. Plan przewiduje „zrównoważone rozmieszczenie” migrantów w całym kraju i „mobilizację” prywatnych i publicznych właścicieli nieruchomości do wsparcia projektu.”
    Czy ta „mobilizacja” prywatnych właścicieli polegać będzie na wsadzaniu im niechcianych lokatorów wbrew ich woli?