W trakcie wykonania hymnów państwowych podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Berlinie Angela Merkel miała wyraźne problemy z zachowaniem nieruchomej postawy – jej ciało wstrząsały mocne drgawki. Kanclerz Niemiec zasugerowała później, że było to spowodowane odwodnieniem.

W mediach ukazały się nagrania z dzisiejszej ceremonii powitania Zełenskiego. Widać na nich stojących obok siebie Merkel i Zełenskiego podczas wykonania niemieckiego hymnu. Całe ciało Merkel wyraźnie drży, w pewnym momencie niemiecka kanclerz zaciska ręce, by nie było widać ich drżenia. Ukraiński prezydent zachowuje w tym czasie spokój i nie reaguje. W czasie przemarszu przed kompanią honorową Merkel radziła sobie jednak znacznie lepiej.

Później na konferencji prasowej Merkel zasugerowała, że była odwodniona. „Od tamtej pory wypiłam co najmniej trzy szklanki wody. Oczywiście potrzebowałam tego i teraz czuję się dobrze” – powiedziała dziennikarzom. Zełenski dodawał, że niemiecka kanclerz „była całkowicie bezpieczna”.

Jak pisze agencja dpa, niemiecka kanclerz w przyszłym roku skończy 65 lat. W przeszłości zdarzały jej się podobne problemy i tłumaczono je odwodnieniem w czasie upałów. Temperatura w Berlinie sięgała dzisiaj 30 stopni Celsjusza.

Angela Merkel sprawuje urząd kanclerski nieprzerwanie od 2005 roku i w tym czasie nie nie informowano, by miała większe problemy ze zdrowiem. Według jej zapowiedzi, chce przejść na emeryturę wraz z końcem obecnej kadencji parlamentu w 2021 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, w trakcie Angeli Merkel i Wołodymyra Zełenskiego omawiano pomoc Niemiec w uwolnieniu ukraińskich jeńców oraz perspektywy eurointegracji Ukrainy. Merkel z zadowoleniem przyjęła inicjatywy Zełenskiego mające na celu poprawę sytuacji humanitarnej w obwodach donieckim i ługańskim, a także realizację porozumień mińskich. Zełenski uzyskał od kanclerz Niemiec zapewnienie, że ​​sankcje UE wobec Rosji nie zostaną zniesione do czasu powrotu Krymu w granice Ukrainy. Merkel przekonywała, że Republika Federalna Niemiec popiera Ukrainę w sprawie przywrócenia jej integralności terytorialnej.

CZYTAJ TAKŻE: CDU ma nową przewodniczącą. Merkel na pożegnanie dostała 10-minutową owację

Kresy.pl / dpa / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz