Obywatelka Wielkiej Brytanii, która wybrała się do Paryża, została zgwałcona w samym centrum stolicy Francji, niedaleko słynnej wieży Eiffla.

Brytyjka w wieku 23-lat w swoim państwie pracuje jako policjantka. Jednak we Francji padła ofiarą przestępcy. Jak podał we wtorek portal Wprost.pl. Stała się jego celem w chwili, gdy około północy oddaliła się w zarośnięty krzakami obszar Pól Marsowych w popularnej, uczęszczanej okolicy Paryża. Napastnik zagroził jej nożem, po czym zgwałcił.

Brytyjka padła ofiarą przestępcy mimo tego, że w okolicy przebywała jej przyjaciółka. Wystarczyło, że nieco się od niej oddaliła. Sprawca uciekł, a ofiara natychmiast powiadomiła o zajściu policję. Francuscy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania przestępcy. Około godzinę po otrzymaniu zawiadomienie zatrzymano podejrzanego o gwałt. Podejrzany ma 35 lat.

Portal Wprost.pl przytacza zdarzenia z tego roku świadczące, że Pola Marsowe nie są miejscem bezpiecznym dla kobiet. W lipcu zgwałcona została tam turystka z Meksyku. Aresztowano dwu mężczyzn o dokonanie przestępstwa przeciwko niej, ale wkrótce zostali zwolnieni. W marcu celem była Niemka, ale została uratowana dzięki wsparciu znajdującego się nieopodal mężczyzny. W roku bieżącym w miejscu tym celami ataków na tle seksualnym były jeszcze dwie siostry, które przyjechały z Brazylii oraz Kanadyjka.

Wprost.pl przytacza anonimowe źródło z miejscowej policji. Potwierdziło ono, że Pola Marsowe to miejsce, w którym kobiety mogą być narażone na atak, szczególnie, że w tej atrakcyjnej turystycznie okolicy jest wiele osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Jak twierdzi policja nie jest w stanie kontrolować tak dużego obszaru, szczególnie w sytuacji, gdy kobiety udają się w ustronne miejsca w celu załatwienia potrzeby fizjologicznej. W tym kontekście funkcjonariusz wskazywał na konieczność zorganizowania na tym terenie większej liczby pulicznych toalet.

Czytaj także: Plaga gwałtów w warszawskich taksówkach. Sprawcami kierowcy-cudzoziemcy

wprost.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply