Przed popełnieniem samobójstwa nieznany sprawca wrzucił ładunek wybuchowy na teren ambasady USA.

Niezidentyfikowana osoba rzuciła na teren ambasady USA w stolicy Czarnogóry Podgoricy ładunek wybuchowy, prawdopodobnie granat, po czym popełniła samobójstwo. – podała w czwartek agencja Reutera.

Informacja o ataku pojawiła się na twitterowym koncie czarnogórskiego rządu. Do ataku miało dojść pół godziny po północy. „Nieznana osoba popełniła samobójstwo przy pomocy ładunku wybuchowego” – napisano w komunikacie – „Tuż wcześniej ta osoba rzuciła ładunek wybuchowy ze skrzyżowania przy centrum sportowym na teren ambasady USA” – dodano. Według czarnogórskich władz był to najprawdopodobniej ręczny granat. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i ustala tożsamość sprawcy. Nie podano, czy w wyniku ataku ucierpiały inne osoby.

Według obecnego na miejscu fotografa Reutersa policja wyłączyła z ruchu ulicę, przy której znajduje się ambasada. Nie zauważył on na budynku placówki żadnych uszkodzeń.

Na stronie internetowej ambasady zamieszczono komunikat skierowany do obywateli USA, by do odwołania unikali wizyty w placówce ze względów bezpieczeństwa.

Informując o ataku Reuters przypomniał, że Czarnogóra w ubiegłym roku stała się członkiem NATO.

PRZECZYTAJ: Czarnogóra: Parlament za członkostwem w NATO

Kresy.pl / Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply